2017 fotokonkursasUtenos seniūnija nuo 2017 m. birželio 1 d. iki rugsėjo 30 d. kvietė Utenos seniūnijos gyventojus dalyvauti fotonuotraukų konkurse „Mano išaugintas derlius ar geriausias laimikis“.
Sulaukėme 12 dalyvių, kurie panoro dalyvauti mūsų fotonuotraukų konkurse. Visos nuotraukos patalpintos interneto svetainėje www.utenosseniunija.lt
Nuo 2017 m. spalio 3 d. iki spalio 15 d. kviečiame visus balsuoti už labiausiai patikusias nuotraukas interneto svetainėje. Pirmoji vieta atiteks daugiausia balsų surinkusiam nuotraukų autoriui. Konkurse bus skiriamos trys prizinės vietos. Antros ir trečios vietos laimėtojus išrinks Seniūnijos komisija, atsižvelgdama į nuotraukos originalumą, meninę vertę bei kitus kokybiškus kriterijus. Nugalėtojai bus paskelbti svetainėje, apdovanoti padėkos raštais ir prizais.

Fotonuotraukų konkurso „Mano išaugintas derlius ar geriausias laimikis" dalyvių nuotraukos ir balsavimo rezultatai:

1. Pavasarį pasakiau sau: jokių didelių moliūgų mano darže, bet jie vėl auga. O dabar, rudenėlis atkeliavo, saulės vėl mažai, bet lietaus nepagailėjo, viskas bus gerai. Pažiūrėkit, pūpso štai kokia šeimyna!!! Mama, tėtis ir maža dukra. O tie sūnūs palaidūnai, pasislėpė čia darže. Na padėkite, prašau! Jo pakelti negaliu ir, ko gero, plyšt galiu.

Tekstas ir nuotraukos  Aušros Leipuvienės iš Pačkėnų kaimo, Utenos seniūnijos.

I vieta - 1952 balsai

2. Nuėjo senelis Sigitas Gylys iš Vaikutėnų k. Žagorų miškan ir atnešė pilną kibirėlį... Laimikį „tikrina" Elija Gylytė.

II vieta - 1324 balsai

3. Sese, ar tikrai, tau patinka jis labai!? Bus skanesnis už ledus kai iškepsime blynus!
Nuotraukos Vilijos Puodžiukienės
Vaikutėnų krašto bendruomenė

III vieta - 689 balsai

4. Auksinis ir turtingas ruduo prinokusiais vaisiais, užaugusiomis daržovėmis ir miško gėrybėmis.
1 nuotrauka. Jau atėjo laikas, kai aplink išgirsti krintant nuo obelaičių prinokusius obuolius. Iš pradžių vienas pupteli čia, kitas – ten, po to nukrinta trys, penki, dešimt, dvidešimt, o paskui pasipila obuolių lietus ir smenga jie į minkštą, tamsėjančią žolę. Paimi pintinę ir renki šiuo sodo karalius, skanius ir vertingus vaisius. Netrukus namai pakvimpa obuoliene, skanumėlis valgyti su bandele ar kaimišku sūriu.

2 nuotrauka. Darže užaugintas įvairių rūšių daržovių dalis panaudojau kurdama rudeninę daržovių puokštę, kurios dalį komponentų vėliau naudosiu virtuvėje gamindama patiekalus. Puokštę sudaro šios daržovės: topinambų žiedai, žiedinis kopūstas, svogūnų gumbai, žaliosios ir raudonosios salotos, krapų žiedynai, mangoldų lapai, raudonųjų burokėlių ir burokų lapai, morkų lapai, kopūstų lapai, moliūgų lapai... Kiekvienas augalas yra nepakartojamas, reikia juo džiaugtis ir grožėtis.

3 nuotrauka. Grybaudama miške radau įspūdingos formos grybą. Negalėjau patikėti, kad iš vieno grybo koto išaugo visa grybų šeimyna: tėtis, mama ir vaikutis. Buvo gaila dėti į krepšį šį gražuolį, tačiau supratau, kad toks įdomus grybas užauga labai retai. Imu jį į ranką ir nufotografuoju, kad galėčiau su visais juo pasidžiaugti.

Tekstas ir nuotraukos Laimos Zabarauskaitės iš Vaikutėnų.

 

313 balsų

5. Vaikutėnų gyventojo Valdo Lamausko sugautas laimikis Nemeikščių užtvankoje - starkis, kuris svėrė 4 kg 700 g. 

 

257 balsai

6. Loretos Mikalauskienės iš Pačkėnų kaimo braškių derlius ir nuostabios lelijos...

 

210 balsų

7. Grybavo Rita Lapackienė su anūke Akvile iš Vijeikių kaimo.
Labai smagu šiemet grybauti, kai taip dygsta grybai! Tačiau dvigubas smagumas grybauti su miela pagalbininke visuose darbuose - anūke Akvile. Kiekvienas surastas grybas jai suteikia didžiulį džiaugsmą!

 

180 balsų

8. Oi, koks didelis moliūgas! Ir stiprus atrodo jis, bet kai aš jį nugalėsiu ir į sriubą jį įdėsiu, valgysim visi skaniai, prisiminsim dar ilgai.
Nuotraukos Vilijos Puodžiukienės
Vaikutėnų krašto bendruomenė


177 balsai

 9. Žuvis gaudė Genės Baranauskienės anūkas Karolis. Genė labai mėgsta uogauti ir grybauti. Vieną liepos rytą Genutė Molėtų rajono miškuose grybavo. Namo grįžo su širdies „sopuliu“. Rado daug baravykų: stovi po 2-3 galvom susmukusiom, kotai į dangų žiūri - visi sukirmiję. Tik voveruškų tiltai netilpo į krepšį, tai teko striukę panaudoti.
Nuotraukos Genės Baranauskienės iš Medenių kaimo.

81 balsas
10. Utenos seniūnijos Nemeikščių kaimo gyventojos Stefanijos Araminienės šiltnamyje užderėjo gausus pomidorų derlius. Pomidorus skynė ir svėrė anūkė Deimantė Araminaitė. Vienas toks pomidoras sveria daugiau kaip 0,5 kg. Fotografavo Danguolė Žinkienė.

81 balsas

11. Tauragnų seniūnijoje Politiškių ežere žuvį gaudė Karolina Puodžiukaitė kartu su tėčiu. Laimikis svėrė 3 kg 700 g.

 

71  balsas

12. Lauke gražus oras, draugai atostogauja, o aš sėdžiu ofise. Nors darbas ir patinka kiekvieną dieną bendrauji su naujais žmonėmis, padedi išspręsti mažesnes ar didesnes jų problemas, bet galvoje viena mintis. Kada gi tas savaitgalis ir galėsiu daugiau ar mažiau laiko skirti savo hobiui žvejybai. Juk kaip yra pasakyta- laikas praleistas žvejyboje neįskaitomas į gyvenimo trukmę.
Jau dešimtmetį žvejoju viename ežere, draugai dažnai pasijuokia nieko tu ten nepagauni, veltui tik laiką gaišti. Taip, tikrai gaištu, gal nuvažiavęs kitur pagaučiau žymiai daugiau, žymiai didesnių žuvų, bet juk ne dėl žuvies aš ten važiuoju, gal daugiau dėl proceso, o gal dėl to atviro bendravimo žvejybos metu su draugais J. Ežeras, kurio pavadinimo neminėsiu kiekvienais metais apdovanoja nors vieną kartą nuostabiais laimikiais ir man to užtenka. (laimikių, pagautų per trejus metus tame ežere, nuotraukas).
Šiandien jau ketvirtadienis, rytoj vakare vėl griebsiu telefoną ir skambinsiu draugams -  kas norėtų kartu praleisti laiką žvejyboje? Kaip čia tik masalo nepamiršt.

Tekstas ir nuotraukos Aisčio Kukučio iš Ažugirių kaimo, Leliūnų seniūnijos.

71 balsas

 

Joomla templates by a4joomla