IMG 20230801 151107Utenos seniūnijos bendruomenė kartu su partneriu – Utenos rajono savivaldybe, įgyvendino socialinio verslo projektą „Multisensorinio kambario ir jo pagalbinių sanitarinių patalpų įrengimas“ pagal URVVG „Utenos rajono dvisektorė strategija 2016-2023 m.“, priemonę „Parama ne pelno sektoriaus organizacijų investicijoms į socialinio verslo kūrimą ir plėtrą bei užimtumo skatinimą kaimiškose Utenos rajono vietovėse“. Vietos projekto tikslas buvo  įrengti multisensorinį kambarį ir įdarbinti asmenį į naujai sukurtą darbo vietą. Projektas skirtas visų amžiaus grupių žmonių – vaikų, jaunimo ir vyresnio amžiaus, poreikiams tenkinti. Bendra vietos projekto vertė 72 429,26 Eur.                              

          Kviečiame naudotis multisensoriniu kambariu!  Multisensorinis kambarys – specialiai suprojektuota erdvė, kurioje yra įvairių stimulų, padedančių vaikui ar suaugusiam asmeniui plėtoti savo jutimų ir jausmų suvokimą.                                                                    

           Multisensorinė erdvė įsikūrusi J. Asminavičiaus g.16, Biliakiemio k., Utenos raj. Čia rasite jaukią aplinką ugdančią žmogaus gerovę, pozityvią streso įveiką. Visi multisensorinėje erdvėje esantys elementai skatina lytėjimo, regos, klausos ir judėjimo pojūčius.

           Kambaryje yra įvairūs žiburiai, spalvos, garsai, sensoriniai minkštieji daiktai, aromatai, interaktyvios projekcijos. Veiklos multisensoriniame kambaryje gali padėti mokytis bendrauti su supančiu pasauliu saugioje aplinkoje, didinti pasitikėjimą ir gebėjimus tiems, kurie turi mokymosi sunkumų, raidos sutrikimų ar negalių. Sukurta sensorinė aplinka suteikia lankytojams pasitikėjimo, ramybės ir atsipalaidavimo pojūtį. Burbuliuojančio vandens kolona ir žibintai, keisdami spalvas, užtikrina vaizdinę, lytėjimo ir garsinę stimuliaciją. Masažinė relaksacinė kėdė su skirtingais masažo variantais mankština ir suteikia ramybę. Pasunkinta antklodė, priglundanti ir apgaubianti kaip stiprus apkabinimas, skirta tiems, kurie sunkiai atsipalaiduoja, jaučia nerimą dėl streso ar neurologinių sutrikimų. Šioje erdvėje dar yra specialus projektorius, sukuriantis raibuliuojančio žvaigždėto dangaus efektą, aromatų difuzorius, natūraliai ir tyliai skleidžiantis eterinių aliejų kvapą. Teikiamos ir muzikos terapijos paslaugos, stimuliavimui per garsus ir vaizdus siūloma klausytis relaksacinių muzikos įrašų ar žiūrėti  atsiųsta filmą.

           Specialistų teigimu, multisensorinė aplinka skatina lytėjimo, skonio, regos, klausos, uoslės, judėjimo pojūčius bei intelektinės veiklos poreikius. Tyrimai rodo, kad tokia aplinka  didina asmens sąmoningumą bei dėmesio koncentraciją, gerina apetitą, atmintį, pažinimą bei kalbą, sustiprina laimės jausmą, mažina agresiją, nerimą. Didelis tokios aplinkos privalumas tas, kad ji tinka ir asmenims, turintiems specialiųjų poreikių, pavyzdžiui, perdėtai aktyviems vaikams, autistams, turintiems klausos ar regos susilpnėjimą, kenčiantiems nuo demencijos, Alzheimerio ligos ir kitiems.

  • Vieno apsilankymo trukmė – 45 min.
  • Vienu metu priimama iki 3 asmenų.
  • Su vaiku (-ais) privalo atvykti lydintis asmuo.
  • Veikla skirta – vaikams, 55+ metų amžiaus asmenims ir neįgaliesiems.
  • Asmeniui skiriami 5 apsilankymai.
  • Galima įsigyti dovanų kuponus.
  • Vieno seanso kaina 4,0 Eur. (seansas 45 min.)

Registracija į sensorinį kambarį šiuo adresu:

Multisensorinio  kambario operatorės kontaktiniai duomenys: Elvyra Vigelienė el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. Nr. 8-618-27409

Utenos seniūnijos bendruomenės pirmininkė     Rima Petrošienė

 

 

Joomla templates by a4joomla