2023 11 15 bendraŠ. m. lapkričio 15 d. Biliakiemio vaikų dienos centre, J. Asminavičiaus g. 16. Biliakiemio k., Utenos seniūnijoje  vyko nusikaltimų ir administracinių nusižengimų prevencinės veiklos srities projekto „Priklausomybėms – ne“ dienos stovykla vaikų dienos centro vaikams, paaugliams ir jų tėveliams. Susitikime dalyvavo Utenos apskrities PK pareigūnai Darius Čibiras ir Gintaras Savičenka, Savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus vedėja Jovita Stazdienė ir vedėjos pavaduotojas Mindaugas Brazauskas, visuomenės sveikatos biuro specialistė Dalia Vanagienė bei gausus būrys vaikų ir juos atstovaujančių asmenų.

Susitikimo metu vaikai bendravo su policijos pareigūnais Dariumi Čibiru ir Gintaru Savičenka. Pareigūnai kalbėjo apie priklausomybių pobūdžius, kad dažniausiai priklausomybės terminą vartojame kalbėdami apie alkoholizmą, intensyvų ilgalaikį rūkymą arba narkomaniją. Vaikams buvo pateikta išsami informacija apie kiekvieną priklausomybės rūšį ir jos pasekmes.

Sveikatos specialistė Dalia Vanagienė vaikams detaliai su priemonėmis demonstravo tabako, alkoholio ir kitų medžiagų žalą organizme. Įtaigiai paaiškino, kad alkoholizmas – viena labiausiai paplitusių priklausomybių. Vaikai buvo supažindinti ir su tabako žala.

Utenos rajono savivaldybės administracijos viešosios tvarkos skyriaus vedėja Jovita Strazdienė pristatė projekto reikšmę mūsų gyvenime. Ji kalbėjo, kad šio susitikimo tikslas – suteikti vaikams žinių apie galimus pavojus, apie numatytas pasekmes darant administracinius arba baudžiamuosius nusižengimus. Atsakyta į vaikams bei suaugusiems rūpimus klausimus.

Viešosios tvarkos skyriaus vedėjos pavaduotojas Mindaugas Brazauskas vaikams labai išsamiai pateikė informaciją, kokios pasekmės laukia „neaiškių daiktų“ gautų iš nepažįstamų ar draugų laikymą savo kuprinėse, jų perdavimą draugams ar naudojimą.

Vaikams ši bendrystė paliko gerus įspūdžius. Renginį vainikavo picos kepimo edukacija. Specialistai ir vaikai linksmai šurmuliavio virtuvėje ruošdami picas kepimui. Susėdus bendrystei prie stalo specialistai uždavinėjo vaikams klausimus apie suteiktos informacijos naudą . Vaikai smagiai atsakinėjo ir džiaugėsi renginiu.  Kiekvienas vaikas gavo atminimo dovanėles. Visi vaišinosi savo rankomis pagamintomis picomis.

Renginys finansuotas Utenos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Utenos seniūnijos bendruomenės pirmininkė R. Petrošienė dėkoja visiems susirinkusiems į renginį.

Utenos seniūnijos bendruomenės pirmininkė      Rima Petrošienė   

 

            

Joomla templates by a4joomla