P2160004Ankstyvą vasario 16 - liktosios rytą, skaisčiai šviečiant saulutei ir spaudžiant šaltukui į parduotuvę ar šiaip laisvadienį į lauką išėjusius pačkėniškius maloniai nustebino šventiškai pasipuošęs jaunimo būrelis, kuris sveikino su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena ir kiekvienam sutiktam dovanojo mūsų valstybės vėliavos spalvų drugelius, kaip atgimimo simbolius.
Po pietų visi skubėjo į Užgavėnių šventę.
UŽGAVĖNĖS - TAI TOKS METAS,
KADA ŠALČIŲ ATSIKRATOM,
KAI AUKŠTYN SAULUTĖ KYLA
IR VISIEMS ŠIRDIS SUŠYLA.
TADIEN TIK PER KARNAVALĄ -
NEPAŽINSIM SAVO GERO:
AR ČIA RAGANA AR VELNIAS,
SU SIJONU AR SU KELNĖM....:)
Anksčiau sakydavo, kad ,,tiems, kurie Užgavėnių nešvenčia, gyventi visus ateinančius metus nesiseka."
Kiekvienais metais pačkėniškiai tradiciškai renkasi prie kultūros centro ir švenčia. Visus su artėjančiu pavasariu sveikino Gavėnas, linkėjo gerų metų, gausaus derliaus, kvietė visus gerai praleisti laiką,užsigavėti ir paragauti blynų.

O ,,kieno blynai nemaišyti, prašė pinigus skaityti...". Besišypasanti saulutė, persirengėlių šurmulys visiems kėlė gerą nuotaiką. ,,Grojo" jungtinė Gavėno netradicinių muzikos instrumentų kapela, persirengėliai šoko, žaidė žaidimus, linksminosi, vaišinosi karštais blynais, kuriuos kepė Jolanta Vidžiūnienė, sušalę gurkšnojo karštą arbatą ir šildėsi prie laužo.
Vakarėjant ant laužo buvo deginama Morė, tikint, kad su ja sudegs visi mūsų rūpesčiai ir vargai.
Kad ir nelabai turėjom šaltą žiemą ir sniegu vaikai dar nespėjo pasidžiaugt, bet visi darniai šaukė: ,,žiema, žiema, bėk iš kiemą!".
Informacija Loretos Mikalauskienės, nuotraukos Danos Žigienės

 

Joomla templates by a4joomla