centrasSaulėtą birželio ketvirtąją visi keliai ,,vedė'' į Kvyklius. Jau ketvirtus metus, užbaigę visus pavasario darbus, seni, jauni, čia gyvenantys ir kažkada gyvenę, giminės ir artimieji, draugai ir pažįstami suėjo, suvažiavo į jau tradicine tapusią ir visų labai laukiamą kraštiečių šventę.
Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Kvyklių koplytėlėje, kuri šiais metais jau skaičiuoja 20-tus metus. Gausiai susirinkusiems parapijiečiams mišias aukojo monsinjoras Gediminas Tamošiūnas.
Po mišių visi rinkosi į kaimo kiemelį, kur visus sveikino šventės vedėja Pačkėnų laisvalaikio centro specialistė Loreta Mikalauskienė. Seniūnas Saulius Gaižauskas, Kvyklių seniūnaitis Valdemaras Paškonis ir seniūnijos socialinė darbuotoja Rima Petrošienė 20-ties metų tarnystės proga sveikino kunigą monsinjorą Juozapą Čeberioką, įteikė jam atminimo dovanas. Stefanija Juknonienė tikinčiųjų vardu svečiui iš Kaišiadorių, kancleriui įteikė kaimišką sūrį ir puokštę rinktą ir rištą per dvidešimtį metų.
Šventėje dalyvavo buvę seniūnai - Donata Aželienė ir Algirdas Žukas, Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Inga Šakalienė, Utenos seniūnijos bendruomenės pirmininkas Donatas Račinskas, Pačkėnų bendruomenės pirmininkė Dana Žigienė.


Po sveikinimo žodžių skambėjo vokalinio ansamblio ,,Sudeikiečių gaida" (vadovė Audronė Misiukaitė) skambiosios melodijos, pasveikinti garbingą jubiliejų švenčiantys Stanislova Eleonora Mikulėnienė (80 m.), Aldona Veronika Mikulėnienė (80 m.) ir Antanas Bražėnas (90 m.). Seniūnas Saulius Gaižauskas jubiliatams užrišo tautines juostas, įteikė atminimo dovanas.
Įpusėjus šventei pavėlavusi, (nes buvo sostinėje ir apsipirkinėjo LYDL-e), bet su dovanomis visus prajuokino ir pradžiugino kaimo šviesuolė Jadzė iš Pačkėnų.
Prie gausiai nukrautų susineštinių vaišių, gardžios čia pat verdamos žuvienės ir grikių košės kraštiečiai ilgai šnekučiavosi, bendravo, nes kitas susitikimas tik po metų.
Seniūnaitis Valdemaras Paškonis dėkojo visiems atvykusiems, padėjusiems ir prisidėjusiems prie šventės organizavimo: Algio Trinkūno agroservisui ,,Agrenta", Kvyklių krašto jauniesiems ūkininkams: Gintarui, Žydrūnui, Nerijui, už gaiviuosius gėrimus - Mindaugui, Mariui, Žydrūnui ir žinoma visoms gaspadinėms už rūpestį.

Informacija Loretos Mikalauskienės, nuotraukos Donato Račinsko.

Joomla templates by a4joomla