Prezidente2016 m. rugsėjo 3 d. Vilniuje, LITEXPO parodų ir kongresų centre, vyko I-oji tarptautinė vietos bendruomenių šventė - mugė, skirta Vietos bendruomenių metams paminėti.
Renginio tikslas – pristatyti vietos bendruomeninių organizacijų ir vietos veiklos grupių veiklą, regionų vietos produktus, verslus, turistinius maršrutus, edukacines programas Lietuvoje bei užsienio valstybėse.
Pačkėnų krašto bendruomenė kartu su Utenos regiono VV grupe taip pat pristatė savo veiklą, vaišino bendruomenės šeimininkių pagamintais sūriais, dalinosi patirtimi, bendravo su kitomis bendruomenėmis. Visus parodos lankytojus, ypatingai vaikus, viliojo aviečių kvapas, kuriomis visus vaišino bendruomenės moterys. Buvo gera girdėti parodos lankytojų atsiliepimus, kai žmonės išragavę galybes įvairiausių sūrių, sugrįždavo norėdami nusipirkti jiems labiausiai patikusį sūrį.
Šventė paliko tikrai gerą įspūdį, sutikome daug draugų, pažįstamų, stengėmės pasisemti naujų idėjų įvairioms veikloms. Taip pat užmezgėme kontaktus su kitomis bendruomenėmis, kurios ateityje panoro su mumis bendradarbiauti, rengti bendrus projektus.
Mūsų bendruomenės vizitine kortelė tapo mūsų gaminamas obuolių sūris. Jis jau gerai žinomas ne tik mūsų aplinkoje, daugelyje kitų rajonų, bet jau iškeliavo į Vokietiją, Suomiją, Italiją, šiais metais vasarą pasiekė ir JAV.
Šį kartą sūrį padovanojome ir mūsų LR prezidentei D. Grybauskaitei.

Informacija ir nuotraukos Danos Žigienės

Joomla templates by a4joomla