BajoruoseRugsėjo 17 d. vietos kultūros darbuotojų kvietimu grupė pačkėniškių vyko į Rokiškio rajoną, Bajorų kaimą.
Bajorų kultūros centre jau 15-lika metų gyvuoja lėlių teatras ,,ČIZ", veikia muziejus ,,Lėlių namai", kur eksponuojama per pusantro tūkstančio lėlių, vyksta edukaciniai užsiėmimai, statomi spektakliai.
Mus pasitikusios darbuotojos ir režisierė Dalia Čyrūnienė pasakojo savo įkurto lėlių teatro, Lėlių namų istoriją, rodė kaip ir iš ko gaminamos lėlės. Mums tai buvo labai naudinga patirtis, kadangi kažką panašaus jau pradedame kurti ir mes.
Kadangi buvome pakviesti į tradicinę Jurginžiedžio šventę, tad pradėjus rinktis žiūrovams mes irgi įsiliejome į šventinį šurmulį.
Jau vien įėjus į kultūros centro teritoriją pasitinka margaspalvių jurginų plotai. Sako jie augina net 46-šias jų rūšis, o tradicinius floristinius kilimus šiais metais pakeitė floristiniai tortai, kurių buvo eksponuojama net 15.
Apžiūrėję floristines grožybes klausėmės Kamajų k. c. kaimo kapelos, lauke vaišinomės vietos gaspadinių virtu plovu.
Atsisveikinant apsikeitėme kontaktais, suplanavome tiek bendruomenišką, tiek kūrybinį bendradarbiavimą 2017 metams. Mūsų auksarankė nemeikštietė Saulutė Katinienė teatro režisierei padovanojo austą linų pano, o bendruomenės pirmininkė Dana Žigienė - obuolių štrudelį.

Informacija Loretos Mikalauskienės, nuotraukos Danos Žigienės

Joomla templates by a4joomla