Konkursas2016 m. gruodžio 17 d. Pačkėnų laisvalaikio centras ir Pačkėnų krašto bendruomenė organizavo II-ąją prakartėlių parodą - konkursą ir kvietė dalyvauti šeimas, fizinius asmenis, kolektyvus ne tik su savo kurtomis prakartėlėmis, bet ir prekiauti naminiais rankų darbo skanėstais, pačių kurtais suvenyrais ar šventinėmis dovanėlėmis kalėdinėje mugėje.
Šių metų konkursas jau įgavo pagreitį - iš įvairių Utenos rajono kampelių ir ne tik, buvo atvežtos ir konkursui pristatytos net 26-ių autorių prakartėlės. Žinoma, didžiąją dalį prakartėlių pristatė pačkėniškiai, o ypač džiugu, kad parodoje-konkurse dalyvavo net 11 vaikų nuo 4 iki 16 metų amžiaus kurtos prakartėlės. Tai dvigubai daugiau, nei praeitais, 2015 metais (viso dalyvavo 13 prakartėlių). Parodos tikslas - puoselėti ir tęsti etnines lietuvių kalendorinių švenčių tradicijas, skatinti kūrybinę iniciatyvą, kalėdiniu laikotarpiu sukurti šventišką nuotaiką.


Laisvalaikio centro specialistė Loreta Mikalauskienė pasidžiaugė dalyvių ir žiūrovų gausa, pristatė žiūri komisijos narius (seniūną Saulių Gaižauską, dailės m-klos mokytoją Danių Galiauską, Moterų veiklos centro darbuotoją Vidą Jackevičiūtę, laikraščio „Utenos diena'' vyriausią redaktorių Vytautą Ridiką ir nepriklausomą seniūnijos atstovę, joneliškietę Iną Venclovienę), pakvietė apžiūrėti ir lauke pastatytą Oksanos Žigienės ir Sirutėnų bendruomenės gyvą prakartėlę ir kalėdiniu varpeliu sukvietė visus į laisvalaikio centro salę, kur vertinimo laukė dar 24 prakartėlės - Biliakiemio laisvalaikio centro, Paškonių šeimos, Utenos „Saulės“ gimnazijos, Jono Šapokos (74 m.) iš Sudeikių, Naglio (8 m.) ir Gintarės (5 m.) Matkevičių, Neringos Matkevičienės, Smiltės (4 m.) ir Ernesto (8 m.) Žigų iš Antalgės, Adelės Stundžiaitės, uteniškių: Domilės Žigaitės (6 m.) Beno Kalvelio (4 m.), Martyno Bernoto (16 m.), Irmos ir Giedriaus Valančių iš Vilniaus, Leliūnų moterų bendrijos „Leliūna“, Klykių bendruomenės, Genės ir Vidmando Adomėnų, Brigitos Tūbaitės, Gabrielės Laurinavičiūtės, Donato Muraškos, Ramutės Tutinienės iš Utenos, leliūniškio Antano Štaro ( 80 m.) ir vaikutėniškės Laimos Zabarauskaitės.
Skambant Gedimino Kaušylo birbynės melodijoms, komisija ir žiūrovai pasklido po salę įvertinti prakartelės ir paskirti prizines vietas.
Vertinimo komisijos nuomone, I-oji vieta ir 75 eurų piniginis prizas atiteko uteniškei Ramutei Tutinienei, II-oji vieta ir 60 eurų buvo įteikta Utenos „Saulės'' gimnazijos „Retųjų technologijų“ būrelio mokytojams - Daivai Jasaitienei ir Arūnui Skeiriui, III-oji vieta ir 50 eurų skirta vaikutėniškei Laimai Zabarauskaitei, IV-oji vieta ir 40 eurų atiteko pačkėniškių Rasos ir Mariaus Paškonių šeimynai, o V-tąja vieta ir 20 eurų komisija įvertino Irmos ir Giedriaus Valančių šeimos kurtą prakartėlę. Meniškiausiai įvertinta Ramutės Tutinienės kurta prakartėlė, o išradingiausia išrinkta Sirutėnų bendruomenės gyvoji prakartėlė.
Seniūnas Saulius Gaižauskas ir Pačkėnų krašto bendruomenės pirmininkė Dana Žigienė apdovanojo ne tik penkių prizinių vietų nugalėtojus, bet įteikė padėkos raštus ir specialius rėmėjų prizus jauniausiai dalyvei - antalgiškei Smiltei Žigaitei (4 m.), vyriausiam dalyviui - leliūniškiui Antanui Štarui (80 m.). Vaikų kategorijoje geriausiai įvertintos pačkėniškių Adelės Stundžiaitės, Brigitos Tūbaitės ir uteniškės Domilės Žigaitės kurtos prakartėlės.
Bendruomenės pirmininkė Dana Žigienė dėkojo visiems dalyviams už kruopštumą, už nuoširdumą, už išradingumą ir parodytą iniciatyvą, kad kiekvienas nors maža dalele prisilietė prie Didžiojo stebuklo laukimo, o mugės dalyviams - už saldumynus ir skanėstus.
Parodos - konkurso rėmėjai: UAB „Aukštaitijos traktas“, UAB „Bikuvos prekyba“, UAB „Duventa“, UAB „Utenos deratizacija“, UAB „Umega“ ir Utenos rajono savivaldybė.
Prakartėlės bus eksponuojamos iki 2016 m. gruodžio 27 d. Pačkėnų laisvalaikio salėje, todėl kviečiame visus norinčius jas apžiūrėti darbo dienomis nuo 9:00 val. iki 17:00 val.

Informacija ir nuotraukos Loretos Mikalauskienės

Daugiau nuotraukų https://www.facebook.com/packenukrastobendruomene/?fref=ts

Joomla templates by a4joomla