Print

P1170538Bibliotekoje surengta literatūrinė paroda ,,Mūsų akyse Tu – saulės kraštas“, skirta Vasario 16 – ąjai Lietuvos, Valstybės atkūrimo dienai paminėti. Bibliotekos vedėja visus pasveikino su Vasario 16-ąja, palinkėjo visiems gerų, prasmingų, saugių darbų Lietuvos labui. Juk Vasario 16-osios aktas mums, lietuviams, svarbus ir brangus ne tik dėl to, kad jis skelbia Lietuvos nepriklausomybę – tai drąsus vieningas tautos žygis. Ta proga, B. Brazdžionio eiles ,,Aš čia gyva“ skaitė aktyvi bendruomenės narė Laima Zabarauskaitė.
Po minėjimo, laisvalaikio salėje, vyko smiginio varžybos. Išbandyti rankos taiklumą susirinko nemažas dalyvių skaičius. Keletą savaičių vyko pasiruošimo treniruotės, į kurias noriai rinkosi šios sporto šakos mėgėjai. Buvo varžomasi dvejose amžiaus grupėse: vaikų ir suaugusių.

 

Pirmieji varžybas pradėjo vaikai (10-16m), kurių susirinko 11 dalyvių. Į finalą pateko penki geriausius rezultatus pasiekę žaidėjai, tai Karolina Eisinaitė, Benas Jankauskas, Aistis Urbonas, Paulius Vaitiekėnas ir Liepa Calnaraitė. Finale vyko atkakli kova, nuolat keitėsi lyderiai. Parodęs labai aukštą rezultatą (426 taškai), nugalėjo Benas Jankauskas. Antroje vietoje ( 297 taškai) Paulius Vaitiekėnas, o trečias liko Aistis Urbonas ( 283 taškai). Pasibaigus vaikų varžyboms, prasidėjo suaugusių kovos. Užsiregistravo 19 dalyvių, kurie pasiskirstė į du pogrupius. Į finalą pateko penki žaidėjai, parodę geriausius rezultatus. Finale kovėsi: Rima Sinkevičienė, Petras Puodžiukas, Audrius Urbonas, Donatas Seibutis ir Valdas Lamauskas. Žaidėjai, palaikomi sirgalių, varžėsi dėl nugalėtojo vardo. Juo tapo Petras Puodžiukas (302 taškai), nugalėjęs Donatą Seibutį (298 taškai), o trečią vietą dalinosi du žaidėjai, kurie surinko po 253 taškus. Po papildomos kovos , nugalėtoju tapo Valdas Lamauskas. Nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti medaliais, diplomais, dovanomis, o visi kiti dalyviai gavo ,,saldainius“ medalius. Medaliais ir saldainiais pasirūpino Laima Zabarauskaitė.
Pasibaigus varžyboms dar niekas nenorėjo skirstytis. Dalyvių pageidavimu, buvo žaidžiama smiginį poromis. Šis žaidimas ypač sulaukė daug žaidėjų emocijų, palaikymo, poros ,, sirgo“ už kitas susigrupavusias žaidėjų poras. Nugalėjo Laima Zabarauskaitė ir Jonas Vilkas, antri buvo Vilija Puodžiukienė ir Petras Puodžiukas, o trečia liko Karolinos Eisinaitė ir Godos Raslanaitės pora. Bendri rezultatai poromis: Laima ir Jonas – 659, Vilija ir Petras – 619, Karolina ir Goda – 537, Alma ir Valdas – 515, Jūratė ir Arūnas -510, Jovita ir Aldona – 483. Kai vieni dalyviai varžėsi smiginį poromis, kiti žaidė šaškėmis. Prie šaškių lentos kovėsi Rima, Audrius ir Gintautas. Susirinkusiems žaidėjams šis vakaras labai patiko. Džiugu, kad į varžybas susirinko tiek dalyvių, kurie puikiai praleido vakarą, bendravo ir mintimis jau ruošėsi sekančioms revanšo kovoms. Tikimės, kad smiginio ir kitokių varžybų bus daugiau, kurios suburtų žmones sportuoti, bendrauti, varžytis tarpusavyje.

Informacija Vidos Masiulienės ir Laimos Zabarauskaitės
Nuotraukos Jūratės Bliuvienės