Virsus2017 m. liepos 22 dieną Vaikutėnai šventė kasmetinę kaimo šventę, kuri pritraukė daugybę žmonių ne tik iš aplinkinių seniūnijų, bet ir iš įvairių miestų. Į šventę atvyko ir užsienyje gyvenantys kraštiečiai.
Šiai šventei mes ruošėmės iš anksto. Savaitę prieš vyko sportiniai renginiai. Pirmieji varžėsi dviratininkai, po to vyko estafetės ir žaidimų rungtys, trečią dieną šaudėme ir žaidėme smiginį. Penktadienio ankstų rytą žvejai gaudė žuvį, o vakare vyko krepšinio varžybos 5X5.
Du mėnesius prieš šventę „Darbščiųjų rankelių“ būrelio mergaitės pradėjo kurti vasarinių suknelių kolekciją, kurią šventės metu ir pademonstravo, berniukai darė šventinę dekoraciją „Kirmėlė“. Šventės metu pagerbėme savo krašto jubiliatus, tai Simoną Perminą, Oną Bernotienę, Valeriją Musteikienę ir Kazimierą Krasucką, kurie šiais metais švenčia 80 metų jubiliejus. Atvykusius jubiliatus pasveikino ir juostas užrišo seniūnas Saulius Gaižauskas.


Vaikutėnų kaimo gatvių žmonės išradingai papuošė laisvalaikio centro teritoriją nuostabiomis šventinėmis kompozicijomis. Šiais metais mūsų bendruomenė dalyvauja konkurse, kurį organizuoja Lietuvos kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos „Eismo saugumas bendruomenėse“, o VĮ Utenos regiono keliai vykdo projektą „Saugokime vieni kitus kelyje“, todėl šventės metu vaikutėniškiai bei šventės svečiai ne tik gavo dovanų saugos liemenes, atšvaitus ant rankų ir kojų, įvairios literatūros apie saugumą kelyje, tačiau turėjo galimybę patys išbandyti ir suprasti, kodėl važiuojant automobiliu saugos diržus užsidėti būtina. Mažieji piešė piešinius saugaus eismo tematika, suknelių kolekcija buvo papuošta atšvaitine medžiaga.
Seniūnaitė Jūratė Bliuvienė padėkojo visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo ir paruošimo, ir ne tik ruošiantis šiai šventei, bet ir už pagalbą ištisus metus, tai: Audriui Urbonui, Remigijui Zazirskui, Vytautui Biliūnui, Valdui Perminui, Ramūnui Urbonui, Gintautui Masiuliui, Sigitui Gyliui, Petrui Puodžiukui, Arūnui Juzėnui, Arūnui Jankauskui, Sauliui ir Stasiui Zakarauskams, Jonui Vilkui, Almai Eisinienei, Vidai Masiulienei, Laimai ir Aldonai Zabarauskaitėms, Linui Vaitiekėnui. Nuoširdžiai seniūnaitė padėkojo ir šventės vedėjai Laurai Berniūnienei, vaikų būrelio „Darbščiosios rankelės“ vadovei Vilijai Puodžiukienei, bendruomenės pirmininkei Ligitai Žigelienei ir Alvydui Žigeliui.
Šventės metu buvo skirta vieta, norintiems išsikepti šašlyką, kuo žmonės labai džiaugėsi. Visi vaišinosi iš sugautos žuvies išvirta žuviene ir šauliška koše. Aktyvūs dalyviai, žemėlapių pagalba ieškojo Valdo Lamausko paslėpto lobio. Vėliau susirinkusiems koncertavo ir šventišką nuotaiką palaikė Marijampolės laisvalaikio ir užimtumo centro kapela „Jovarai“, vad. Albinas Venclova, Sudeikių skyriaus kapela „Seliavytė“, vad. Angelė Dikmonienė, Utenos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Skylėta kepurė“, vad. Deividas Gavėnas, Molėtų kultūros centro grupė „Drovuoliai“, vad. Andrius Žiautys. Pertraukų metu vyko virvės traukimas ir giros rovimas. Virvės traukime pirmą vietą iškovojo „Slibinų“ komanda, antrąją vietą „Pauolio“ komanda, trečia vieta atiteko moterų komandai „Drūtos“. Giros rovime pirmą vietą iškovojo Arnas Puodžiukas, antrąją vietą pelnė Arūnas Juzėnas ir trečioje vietoje liko Svajūnas Nazarovas. Mūsų šventę užbaigė įspūdingi fejerverkai ir DJ Saulius.
Dėkojame šventės rėmėjams: Ūkininkui Alvydui Barsteigai (Šinšilų ūkis), UAB „Nemuno Vaistinė”, UAB Utenos reklama, UAB „Proracing”, Sauliui ir Stasiui Zakarauskams, Klovinių akmenskaldžiams, Lietuvos paštui, MB (mažoji bendrija) „Gilmetra“ – greiti ir kokybiški kadastriniai (geodeziniai) matavimai, A.Trinkūno agroservisui „Agrenta“, Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės – Lietuvos šaulių sąjungai, Š. Tranelio „Gėlių salonas“, Ž. Stuko „Žūklė ir turizmo prekės“, Mindaugui Mickoniui, Šarūnui Mickevičiui, Valdui Lamauskui, Ričardui Norvaišai, Natigui, R. Rukšėno IĮ „Vienas colis“, Valdui Perminui, Valdui Lamauskui.
Daugiau nuotraukų Vaikutėnų krašto bendruomenės facebook paskyroje.

Informacija Vilijos Puodžiukienės ir Jūratės Bliuvienės
Nuotraukos Violetos Develienės, Jūratės Bliuvienės, Zenonos Valiukienės

Joomla templates by a4joomla