0412017 m. rugpjūčio 2 d. Biliakiemio laisvalaikio centre vyko Utenos rajono tautodailininko, sertifikuoto tradicinių amatų meistro Albino Šileikos prieverpsčių parodos pristatymas, susitikimas su medžio kūrinių autoriumi. Tautodailininkas papasakojo kaip jo gyvenime atsirado pirmieji medžio drožiniai, apie darbo eigą, raštų pasirinkimą, kaip gimsta raštuotos prieverpstės ir šių gražių kūrinių įvertinimą. Visos prieverpstės žavi savo tradicine kompozicija, kruopščia drožyba. Vėliau tautodailininkas pravedė edukacinį užsiėmimą, dalinosi savo patirtimi ir mokė norinčius drožinėti. Kiekvienam išdalino po lentelę ir peiliuką, kuriuo išpjaustomi raštai. Visi su didžiausiu noru ir susikaupimu drožinėjo lentelėje nusipieštą ornamentą. Drožyba nėra lengvas darbas, tai supratome iškarto. Ji reikalauja įgūdžių, kruopštumo ir meilės darbui.
Už pristatytą parodą ir pravestą edukacinį mokymą, padėkos žodį tarė Utenos seniūnijos bendruomenės pirmininkas Donatas Račinskas, gėles įteikė laisvalaikio centro darbuotoja Vidutė Padlipskienė.
Parodos autorius Albinas Šileika, padėkojęs bendruomenei už šiltą priėmimą, padovanojo savo rankų išdrožtą prieverpstę.
Tautodailininkas daug metų savo darbus eksponuoja parodose. Kviečiame atvykti į Biliakiemio laisvalaikio centrą pasigrožėti parodoje esančiais medžio kūriniais. Paroda veiks iki rugpjūčio 31 d.

Informacija ir nuotraukos kultūros specialistės Vidutės Padlipskienės

Joomla templates by a4joomla