Print

P8170091Pačkėnų krašto bendruomenė jau trys metai bendradarbiauja su VšĮ „Gyvenam“ direktore Audra Bareikiene ir amerikiete misioniere Judit Wampler ir dalyvauja jų rengiamuose projektuose. Vienas iš jų tai kasmet organizuojama vaikų vasaros dienos stovykla. Jau dvejus metus direktorės dėka mūsų vaikai gauna kalėdines dovanėles iš Vokietijos.
Praėjusią savaitę nuo pirmadienio iki ketvirtadienio Pačkėnų krašto bendruomenės namuose ir aikštyne vyko vaikų dienos stovykla, kurią organizavo VšĮ „Gyvenam” vadovaujama direktorės Audros Bareikienės, VšĮ „Santarvės namai“, direktorius Darius Venslovas ir amerikietė misionierė Judit Wampler. Jiems talkino didelė jaunimo savanorių komanda iš Vilniaus ir Utenos. Tai Vilniečiai Natalie Anne Davis, Kreta Bareikaitė, Justina Sikorskaitė, Agnė Danilaitė, Dominykas Plerpa, Matas Kleinauskas, Jonė Buivydaitė, Gytis Trečiakauskas, Kristina Jazbutis, Uteniškiai Dovilė Gervytė, Ąžuolas Kunčina, Benjaminas ir Abigailė Venslovai.


Į stovyklą susirinko gausus būrys vaikų iš Pačkėnų ir aplinkinių kaimų, norinčių turiningai praleisti laisvalaikį, susitikti su draugais, su kuriais susipažino ankstesnių stovyklų metu. Truputį nuogąstavome, kad stovykla vyko ilgojo savaitgalio metu ir galime nesulaukti visų vaikų. Bet mūsų nuogąstavimai nepasitvirtino, pasikeisdavo vos vienas kitas vaikas.
Jaunoji lektorė savanorė Kreta Bareikaitė vaikams pirmąją dieną pasakojo apie susivaldymą, kas tai yra ir kaip jie tai supranta - vaikai turėjo paaiškinti ir pagrįsti savais pavyzdžiais. Sekančios dienos tema buvo apie pavydą. Vaikai vienas per kitą pasakojo ko jie pavydi, kaip to išvengti. Paskelbus temą apie puikybę, vėl pakyla rankų miškas, visi nori pateikti savo atsakymus. Mažesnieji nesulaukę, kol juos pakvies tiesiog replikuoja savo įžvalgas. Kretai buvo patikėta tikrai nelengva užduotis- dirbti su tokia didele auditorija apie 40 vaikų ir tokio skirtingo amžiaus. Bet viskas pavyko puikiai. Vaikai ir paskutinę stovyklos dieną puikiai prisiminė, ką išmoko ir išgirdo per visas stovyklos dienas.
Pagal amžių visi buvo suskirstyti į tris grupes: 4-8 m., 9-11 m. ir 12-17 m. Pati aktyviausia, nuoširdžiausia ir gausiausia buvo mažųjų grupė, kurioje dalyvavo net 15 vaikų, vyresniųjų grupėje 14 vaikučių ir vyriausiųjų grupė 11 dalyvių.
Pasibaigus trumpai paskaitėlei visos grupės išsiskirstydavo į įvairias veiklas – vieni rinkosi į rankdarbių kambarį, kiti į sporto aikštyną, treti į virtuvę, kur galėjo numalšinti alkį ir troškulį ir pabendrauti. Pokalbius prie stalo vedė merginos savanorės, taip pat dalyvavo ir Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro socialinė darbuotoja Daiva Beikuvienė. Vėliau grupės pasikeisdavo vietomis.
Pirmąją stovyklos dieną sulaukėme svečių iš Vaikutėnų krašto bendruomenės. Vaikutėnų bendruomenė dalyvauja konkurse, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos „Eismo saugumas bendruomenėse“, o VĮ Utenos regiono keliai vykdo projektą „Saugokime vieni kitus kelyje“. Vaikutėniškiai gavo dovanų saugos liemenes, kepuraites, atšvaitus ant rankų ir kojų, įvairios literatūros apie saugumą kelyje, ir dovanomis pasidalino su stovyklos dalyviais ir palinkėjo saugiai elgtis kelyje.
Stovyklos laikas prabėgo labai greitai, vaikų žodžiais tariant „mes niekaip nesuprantam kaip taip greitai prabėga tas laikas, tik truputį padirbam rankdarbių kambaryje, pasportuojam, pažaidžiam, pavalgom ir jau reikia eiti namo“. Vadinasi vaikams to reikia ir jiems tai patinka, kad jie net nepastebi, kaip greitai prabėga laikas. Stovyklaudami vaikai gavo gerumo, atlaidumo, bendravimo, tikėjimo ir pasitikėjimo savimi, savarankiškumo ir kitas pamokėles, įgijo naujų draugų, turiningai praleido laisvalaikį.
Pasibaigus užsiėmimams, vaikai dar ilgai negalėjo išsiskirstyti, vis prašydami dar pabūti nors truputį. Atsisveikinant stovyklos vadovams bendruomenės pirmininkė įteikė po tradicinį Pačkėnų obuolinį sūrį, savanoriams saldainių ir pakvietė visus kitais metais vėl atvykti į stovyklą.
Utenos seniūnijos seniūnas Saulius Gaižauskas visus stovyklos dalyvius pavaišino ledais, tokią karštą dieną tai buvo patys skaniausi ledai pasaulyje.
Jei nebūtų rėmėjų, būtų sunku surengti ir tokias stovyklas vaikams.
Už sportinį inventorių dėkojame kompanijoms iš Anglijos „Gymbullz“ bei „Pumped Ox“, kompanijos Barclay darbuotojams, Karoliui Stasiūnui už suteiktas transporto paslaugas ir seniūnui Sauliui Gaižauskui už skanius ledus.
Tad atsisveikiname iki kitos vasaros, iki naujų susitikimų.

Informacija ir nuotraukos Danos Žigienės