Pakruojo dvarasTrečius metus Pačkėnų ir Vaikutėnų bendruomenės vykdo edukacinius užsiėmimus su vaikais, paaugliais, suaugusiais bendruomenės nariais, socialinio būsto gyventojais, pensininkais, neįgaliais rūpinasi jų užimtumu, turiningu laisvalaikio praleidimu: neria, pina, audžia, piešia, siuva, lipdo ir mokosi kitų veiklų, kurios formuoja jų meninį skonį ir saviraišką. Tuo rūpinasi mūsų bendruomenėse gyvenančios moterys, kurios savanoriškais pagrindais noriai moko ir perduoda savo patirtį. Atskirai ir kartu su kitomis bendruomenėmis mes organizuojame parodas, dalinamės patirtimi, kviečiamės amatų meistrus, kurie prisideda prie suaugusiųjų ir jaunosios kartos meninio ugdymo.
Labai norisi, kad mūsų bendruomenėse gyvenantys soc. šeimų atstovai, neįgalūs asmenys būtų dar labiau įtraukiami į mūsų vykdomas veiklas. Jie patys neturi galimybių pakeliauti, patirti naujų įspūdžių, susipažinti su kitų rajonų bendruomenių veiklomis, todėl ir buvo rašomas projektas „Pažinkime Lietuvą“.
Projekto tikslas - praplėsti kultūrinį - meninį akiratį, skatinti socialinę atskirtį patiriančius asmenis, įtraukiant į bendruomenės gyvenimą, motyvuoti rengiant edukacines programas.
Šio projekto dėka 2017 m. lapkričio 11 d. soc. remtinų šeimų atstovai, pensininkai ir kt. bendruomenių nariai iš Pačkėnų, Vaikutėnų, Utenos, Nemeikščių ir Medenių bendruomenių vyko į kelionę.


Kelionės metu aplankė didžiausią Lietuvoje esantį žymųjį Pakruojo dvarą, susipažino su jo istorija ir architektūra, dalyvavo edukaciniuose parfiumerės užsiėmimuose, mokėsi vilnos vėlimo paslapčių. Vėliau aplankė Pakruojo raj. Klovainių miestelį, susitiko su Klovainių bendruomene. Apie nuveiktus darbus, vykdomus projektus pasakojo Pakruojo J. Paukštelio viešosios bibliotekos, Klovainių filialo vyr. bibliotekininkė Vida Grigaliūnienė.
Išvyka ir naujos patirtys buvo labai naudingi Utenos seniūnijos bendruomenių atstovams, kurie įgytas žinias, naujas idėjas galės pritaikyti savo bendruomenių veikloje.
Tokių išvykų metu semiamės idėjų, užmezgame kontaktus, garsiname savo kraštą, mažiname socialinę atskirtį įtraukdami ir socialiai pažeidžiamus gyventojų sluoksnius.
Daugiau nuotraukų Pačkėnų krašto bendruomenės facebook

Informacija Danos Žigienės, nuotraukos Deimanto Žibėno, Zenonos Valiukienės

Joomla templates by a4joomla