PC160343Pačkėnų krašto bendruomenė ir laisvalaikio centras trečius metus iš eilės organizuoja prakartėlių parodą-konkursą, kur kviečia dalyvauti šeimas, rajono bendruomenes, mokymo įstaigas, organizacijas ar fizinius asmenis su savo kurtomis prakartėlėmis ir kalėdinėje mugėje prekiauti naminiais rankų darbo skanėstais, suvenyrais ar dovanėlėmis.
Šiais metais paroda - konkursas pranoko visus organizatorių lūkesčius dalyvių ir žiūrovų gausa, kur buvo pristatytos 13 vaikų: Kauno rajono Linksmakalnio mokykla-darželis „Drugelių gr.‘‘, (4 m.), meninio ugdymo ped. Aida Žvirblienė, Panevėžio vaikų lopšelis-darželis „Gintarėlis“, meninio ugdymo būrelis, (6 m.), meninio ugdymo pedagogė Jūratė Paršonienė, Gabrielė Laurinavičiūtė, Pačkėnai, (10 m.), Domilė Žigaitė, Utena, (7 m.) - 2 prakartėlės, Lėjus (3 m.) ir Luknė (10 m.) Kaziūnai, Pačkėnai, Adelė Stundžiaitė (7 m.) Šabaldauskų k. Uenos raj., Smiltė (5 m.) ir Ernestas (9 m.) Žigai iš Antalgės, Justė Bernotaitė (11 m.), Utena, Nojus Janulis (6 m.), Kaunas, Auksė Narbutaitė (6 m), Pačkėnai, Ernesta Baliko (8 m.) Ignalina ir 23 suaugusių kurtos prakartėlės:  Saulė Katinienė - Nemeikščių k., - 2 prakartėlės, Sirutėnų bendruomenė, Auksė Paškonytė, Kvyklių k., Demontas Racing Team, Utena, Leliūnų seniūnija, Emilija Seibutytė, Utena, Laima Zabarauskaitė, Vaikutėnų k., Marius Danielius, Leliūnų seniūnija, Lekavičių šeima, Pačkėnai, Rasa Paškonienė, Kvyklių k. Aurimas Jasiulionis, Utenos spec. m-kla - daugiafunkcis centras - 3 prakartėlės, Gitana Lamėnienė ir Indrė Barkonienė, Kaltanėnai, Švenčionių raj., vyžuoniškių bendrija „Vyžuona“, Vida Kavaliauskienė, Leliūnai, Skardžių šeima, Pačkėnai, Vaikutėnų krašto bendruomenė, Kirdeikių šeima, Pačkėnai, Ramutė Tutinienė, Utena, Vida Kavaliauskienė, Leliūnai - pateikė 2 prakartėles.


Scenoje vaikų suvaidinta švento kūdikėlio Jėzaus gimimo istorija, priminė biblijinius personažus. Renginio vedančiosios pakviestas Utenos Kristaus Žengimo į dangų parapijos klebonas Kęstutis Palepšys linkėjo būti tyliais Jėzaus gimimo slėpinio esmės palydovais. Jei evangeliniai pasakojimai skaitomi, tai į prakartėlę žiūrima. Nebėra svarbu kaip atvaizduojame, bet kas vaizduojama, mintis, slypinti po įgyvendinimu, neturinčiu atitraukti nuo pagrindinio tikslo.
Bendruomenės pirmininkė Dana Žigienė padėkojo visiems konkurso-parodos dalyviams, kurie atsiliepė į kvietimą dalyvauti konkurse, džiaugėsi pateiktų konkurso prakartėlių išpildymu ir autorių begaline išmone. Jų būta siūtų, pintų, lipdytų iš molio ir tešlos, karpytų, saldžių meduolinių, tapytų, o kai kurie pateikė konkursui net po kelias prakartėles. Supažindinusi su konkurso eiga pristatė kompetentingą vertinimo komisiją: Utenos Kristaus Žengimo į dangų kleboną Kęstutį Palepšį, amatų centro „Svirnas“ vadovę Dalią Urbonienę, Utenos Aukštakalnio progimnazijos dailės mokytoją Olgą Meškuotienę, „Ievos namų“ direktorę Nijolę Rimkevičienę.
Kol komisija vertino ir tarėsi, žiūrovai taip pat turėjo galimybę atiduoti savo balsą-žiūrovų simpatijų prizui laimėti, pažymėdami vieną vaikų, vieną suaugusiųjų, pažymėtą numeriais prakartėlę. Beje, kad rinkimai būtų sąžiningi, jau antri metai taikomas toks rinkimų modelis, kai balsuojama tik už numeriuką prie prakartėlės, neidentifikuojant autoriaus. Kai komisija ir žiūrovai įvertina, belaukiant rezultatų, atskleidžiamos autorių tapatybės.
Šių metų prakartėlių kūrėjai tikrai pasistengė, tad komisija besitardama ir apsispręsdama užtruko gana ilgai. Kad neprailgtų laikas, žiūrovai klausėsi saksafonistės Karolinos atliekamų kūrinių, apsipirkinėjo Kalėdinėje mugėje.
Netrukus buvo paskelbti prakartėlių parodos-konkurso 2017 rezultatai. Vaikų kategorijoje I-oji vieta ir 30 Eur. atiteko Domilei Žigaitei iš Utenos, II-oji vieta ir 25 Eur. prizas - Lėjui ir Luknei Kaziūnams iš Pačkėnų, III-ioji vieta ir 20 Eur. - Ernestui Žigui iš Antalgės, IV-oji vieta ir 15 Eur. - Adelei Stundžiaitei iš Šabaldauskų k., V-oji vieta ir 10 Eur. prizas - Auksei Narbuntaitei iš Pačkėnų.
Suaugusiųjų kategorijoje I-ąją vietą ir 60 Eur. išsivežė Ramutė Tutinienė iš Utenos, II-oji vieta ir 50 Eur. atiteko Laimai Zabarauskaitei iš Vaikutėnų, III-ioji vieta ir 40 Eur. - saldžiąjai prakartėlei iš Švenčionių raj. Kaltanėnų, kurią kūrė Gitana Lamėnienė ir Indrė Barkonienė, IV-oji vieta ir 30 Eur. - Vaikutėnų krašto bendruomenei, o V-oji vieta ir 20 Eur. atiteko Saulei Katinienei iš Griūčių k.
Taip pat apdovanoti specialiai įsteigtais Pačkėnų krašto bendruomenės prizais - meniškiausia pripažinta - Vaikutėnų krašto bendruomenės kurta prakartėlė, originaliausia pripažinta - meduolinė Kaltanėnų prakartėlė, iš tolimiausio krašto atkeliavusi prakartėlė – Kauno. Taip pat apdovanoti ir jauniausias parodos dalyvis - Lėjus Kaziūnas (3 m.), Pačkėnai, Vyriausias - Ramutė Tutinienė, Utena, gausiausiai dalyvavusi bendruomenė, kuri atvežė net 5 prakartėles – Leliūnai, daugiausiai darbų pateikęs - Aurimas Jasiulionis, Utenos spec. mokykla-daugiafunkcio centro.
Žiūrovų simpatijų prizas, kurį įsteigė „Utenos diena“ atiteko Vaikutėnų krašto bendruomenės kurtai prakartėlei, o vaikų kategorijoje - Panevėžio vaikų lopšeliui-darželiui „Gintarėlis“ (meninio ugdymo būrelis).
Bendruomenės pirmininkė Dana Žigienė dėkojo visiems dalyviams, žiūrovams, šventės rėmėjams: Utenos raj. savivaldybei, UAB „Duventa“, „Utenos diena“ ir džiaugėsi, kad prakartėlių paroda-konkursas jau išauga iš rajoninio konkurso „rūbo“ ir tampa respublikiniu.
Prakartėlių paroda bus eksponuojama iki trijų Karalių Pačkėnų laisvalaikio centre, ją aplankyti galite darbo dienomis nuo 9.00 iki 17.00 val.

Informacija Loretos Mikalauskienės, nuotraukos Sauliaus Gaižausko ir Rasos Paškonienės.

 

Joomla templates by a4joomla