Utenos rajono savivaldybės administracija kviečia teikti paraiškas Utenos rajono savivaldybės gamtosauginės veiklos projektų konkursui pagal prioritetinių remiamų veiklų sąrašą.


Galutinis paraiškų pateikimo terminas – 2020 m. birželio 15 d. 17 val. Paraiškos gali būti pateiktos paštu registruotu laišku, įteiktos pašto kurjerio, organizacijos ar jos įgalioto asmens asmeniškai Utenos rajono savivaldybės administracijai (toliau – Savivaldybės administracija), e pristatymo sistemos priemonėmis arba per Administracinių ir viešųjų elektroninių paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai" (www.epaslaugos.lt). Kartu su Paraiška pateikiami visi Paraiškos formoje nurodyti dokumentai.
Finansavimo tvarkos aprašas ir projektų paraiškos forma yra interneto svetainėje https://www.utena.lt/index.php/lt/ekologinis-svietimas
Informaciją dėl paraiškų pildymo ir projektų įgyvendinimo teikia Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus vedėjos pavaduotoja Rasa Kaziliūnienė, tel. 8 (389) 61599 el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018-04-06 įsakymas Nr. AĮ – 369 „Dėl Utenos rajono savivaldybės gamtosauginės veiklos projektų finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“

Utenos rajono savivaldybės gamtosauginės veiklos projekto paraiška >>>

2019 m. sausio 11 d. Biliakiemio laisvalaikio centre vyko popietė, skirta Sausio 13-osios įvykiams atminti. Kiekviena popietės dalyvė prisisegė vienijantį ženkliuką – neužmirštuolės žiedą. Popietės metu laisvalaikio centro specialistė Vidutė Padlipskienė priminė apie 1991 m. Vilniuje vykusius įvykius, apie žmones, kurie apginė Lietuvos nepriklausomybę, bet paaukojo gyvybę, perskaitė žuvusiųjų pavardes. Taip pat prisiminėme tuo laiku per televiziją rodomus vaizdus, kaip tą kraupią naktį daugybė žmonių budėjo prie parlamento ir televizijos bokšto. Bibliotekininkė Elvyra Vigėlienė skaitė eiles skirtas žuvusiems už laisvę, sudainavome keletą liaudies dainų. Degant žvakelėms, susikaupime ir rimtyje pagerbėme žuvusiųjų atminimą, kurie paaukojo gyvybes ir suteikė mums viltį į laisvę.

Informacija ir nuotraukos Vidutės Padlipskienės

2017 fotokonkursas
Utenos seniūnija nuo 2017 m. birželio 1 d. iki rugsėjo 30 d. kvietė Utenos seniūnijos gyventojus dalyvauti fotonuotraukų konkurse „Mano išaugintas derlius ar geriausias laimikis“.
Sulaukėme 12 dalyvių, kurie panoro dalyvauti mūsų fotonuotraukų konkurse. Visos nuotraukos patalpintos interneto svetainėje www.utenosseniunija.lt
Nuo 2017 m. spalio 3 d. iki spalio 15 d. kviečiame visus balsuoti už labiausiai patikusias nuotraukas interneto svetainėje. Pirmoji vieta atiteks daugiausia balsų surinkusiam nuotraukų autoriui. Konkurse bus skiriamos trys prizinės vietos. Antros ir trečios vietos laimėtojus išrinks Seniūnijos komisija, atsižvelgdama į nuotraukos originalumą, meninę vertę bei kitus kokybiškus kriterijus. Nugalėtojai bus paskelbti svetainėje, apdovanoti padėkos raštais ir prizais.

Fotonuotraukų konkurso „Mano išaugintas derlius ar geriausias laimikis" dalyvių nuotraukos:

1. Pavasarį pasakiau sau: jokių didelių moliūgų mano darže, bet jie vėl auga. O dabar, rudenėlis atkeliavo, saulės vėl mažai, bet lietaus nepagailėjo, viskas bus gerai. Pažiūrėkit, pūpso štai kokia šeimyna!!! Mama, tėtis ir maža dukra. O tie sūnūs palaidūnai, pasislėpė čia darže. Na padėkite, prašau! Jo pakelti negaliu ir, ko gero, plyšt galiu.

Tekstas ir nuotraukos  Aušros Leipuvienės iš Pačkėnų kaimo, Utenos seniūnijos.

I vieta - 1952 balsai

2. Nuėjo senelis Sigitas Gylys iš Vaikutėnų k. Žagorų miškan ir atnešė pilną kibirėlį... Laimikį „tikrina" Elija Gylytė.

II vieta - 1324 balsai

3. Sese, ar tikrai, tau patinka jis labai!? Bus skanesnis už ledus kai iškepsime blynus!
Nuotraukos Vilijos Puodžiukienės
Vaikutėnų krašto bendruomenė

III vieta - 689 balsai

4. Auksinis ir turtingas ruduo prinokusiais vaisiais, užaugusiomis daržovėmis ir miško gėrybėmis.
1 nuotrauka. Jau atėjo laikas, kai aplink išgirsti krintant nuo obelaičių prinokusius obuolius. Iš pradžių vienas pupteli čia, kitas – ten, po to nukrinta trys, penki, dešimt, dvidešimt, o paskui pasipila obuolių lietus ir smenga jie į minkštą, tamsėjančią žolę. Paimi pintinę ir renki šiuo sodo karalius, skanius ir vertingus vaisius. Netrukus namai pakvimpa obuoliene, skanumėlis valgyti su bandele ar kaimišku sūriu.

2 nuotrauka. Darže užaugintas įvairių rūšių daržovių dalis panaudojau kurdama rudeninę daržovių puokštę, kurios dalį komponentų vėliau naudosiu virtuvėje gamindama patiekalus. Puokštę sudaro šios daržovės: topinambų žiedai, žiedinis kopūstas, svogūnų gumbai, žaliosios ir raudonosios salotos, krapų žiedynai, mangoldų lapai, raudonųjų burokėlių ir burokų lapai, morkų lapai, kopūstų lapai, moliūgų lapai... Kiekvienas augalas yra nepakartojamas, reikia juo džiaugtis ir grožėtis.

3 nuotrauka. Grybaudama miške radau įspūdingos formos grybą. Negalėjau patikėti, kad iš vieno grybo koto išaugo visa grybų šeimyna: tėtis, mama ir vaikutis. Buvo gaila dėti į krepšį šį gražuolį, tačiau supratau, kad toks įdomus grybas užauga labai retai. Imu jį į ranką ir nufotografuoju, kad galėčiau su visais juo pasidžiaugti.

Tekstas ir nuotraukos Laimos Zabarauskaitės iš Vaikutėnų.

 

313 balsų

5. Vaikutėnų gyventojo Valdo Lamausko sugautas laimikis Nemeikščių užtvankoje - starkis, kuris svėrė 4 kg 700 g. 

 

257 balsai

6. Grybavo Rita Lapackienė su anūke Akvile iš Vijeikių kaimo.
Labai smagu šiemet grybauti, kai taip dygsta grybai! Tačiau dvigubas smagumas grybauti su miela pagalbininke visuose darbuose - anūke Akvile. Kiekvienas surastas grybas jai suteikia didžiulį džiaugsmą!

 

180 balsų

7. Loretos Mikalauskienės iš Pačkėnų kaimo braškių derlius ir nuostabios lelijos...

 

210 balsų

8. Oi, koks didelis moliūgas! Ir stiprus atrodo jis, bet kai aš jį nugalėsiu ir į sriubą jį įdėsiu, valgysim visi skaniai, prisiminsim dar ilgai.
Nuotraukos Vilijos Puodžiukienės
Vaikutėnų krašto bendruomenė


177 balsai

9. Žuvis gaudė Genės Baranauskienės anūkas Karolis. Genė labai mėgsta uogauti ir grybauti. Vieną liepos rytą Genutė Molėtų rajono miškuose grybavo. Namo grįžo su širdies „sopuliu“. Rado daug baravykų: stovi po 2-3 galvom susmukusiom, kotai į dangų žiūri - visi sukirmiję. Tik voveruškų tiltai netilpo į krepšį, tai teko striukę panaudoti.
Nuotraukos Genės Baranauskienės iš Medenių kaimo.


81 balsas

10. Utenos seniūnijos Nemeikščių kaimo gyventojos Stefanijos Araminienės šiltnamyje užderėjo gausus pomidorų derlius. Pomidorus skynė ir svėrė anūkė Deimantė Araminaitė. Vienas toks pomidoras sveria daugiau kaip 0,5 kg. Fotografavo Danguolė Žinkienė.

81 balsas

11. Tauragnų seniūnijoje Politiškių ežere žuvį gaudė Karolina Puodžiukaitė kartu su tėčiu. Laimikis svėrė 3 kg 700 g.

 


71 balsas

12. Lauke gražus oras, draugai atostogauja, o aš sėdžiu ofise. Nors darbas ir patinka kiekvieną dieną bendrauji su naujais žmonėmis, padedi išspręsti mažesnes ar didesnes jų problemas, bet galvoje viena mintis. Kada gi tas savaitgalis ir galėsiu daugiau ar mažiau laiko skirti savo hobiui žvejybai. Juk kaip yra pasakyta- laikas praleistas žvejyboje neįskaitomas į gyvenimo trukmę.
Jau dešimtmetį žvejoju viename ežere, draugai dažnai pasijuokia nieko tu ten nepagauni, veltui tik laiką gaišti. Taip, tikrai gaištu, gal nuvažiavęs kitur pagaučiau žymiai daugiau, žymiai didesnių žuvų, bet juk ne dėl žuvies aš ten važiuoju, gal daugiau dėl proceso, o gal dėl to atviro bendravimo žvejybos metu su draugais J. Ežeras, kurio pavadinimo neminėsiu kiekvienais metais apdovanoja nors vieną kartą nuostabiais laimikiais ir man to užtenka. (laimikių, pagautų per trejus metus tame ežere, nuotraukas).
Šiandien jau ketvirtadienis, rytoj vakare vėl griebsiu telefoną ir skambinsiu draugams -  kas norėtų kartu praleisti laiką žvejyboje? Kaip čia tik masalo nepamiršt.

Tekstas ir nuotraukos Aisčio Kukučio iš Ažugirių kaimo, Leliūnų seniūnijos.


71 balsas

 

20171109foto2017 m. lapkričio 21 d. Utenos rajono savivaldybėje, įgyvendinant Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus, organizuojama gaminių atliekų surinkimo akcija, kurios metu iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkamos:
• Elektros ir elektroninės įrangos atliekos;
• Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos;
• Vidaus degimo variklių tepalo, kuro ir oro filtrų atliekos.
Sumokant atliekų turėtojui bus surenkamos:
• Automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekos;
• Automobilinių ir pramoninių akumuliatorių atliekos;
• Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės.
Taip pat gaminių atliekų surinkimo akcijos metu, iš transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdančių asmenų, palankiomis sąlygomis (sumokant atliekų tvarkytojui) bus galima priduoti alyvų atliekas.
Šiuo metu taip pat vyksta įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms skirtas projektas „Mes rūšiuojam", prie kurio dar galite prisijungti, rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir keisti juos į įvairiausius prizus, keliones, ekskursijas! Informaciją apie projektą „Mes rūšiuojam", prizus, dalyvių registraciją rasite www.mesrusiuojam.lt.
Jeigu Jūsų įmonė, įstaiga ar organizacija bei Jūsų įmonės, įstaigos ar organizacijos darbuotojai arba gyventojai turi aukščiau išvardintų atliekų prašome iki 2017 m. lapkričio 16 d. registruotis e-paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu 8 5 206 09 01.
Norintys priduoti savo nebenaudojamą automobilį arba pateikti informaciją apie kiemuose be priežiūros paliktus nebenaudojamus automobilius ar nelegalius transporto priemonių ardytojus, turėtų rašyti e-paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba skambinti telefonu 8 600 900 30.
Elektros ir elektroninėje įrangoje bei baterijose ir akumuliatoriuose esantys metalai, rūgštys ir kitos kenksmingos medžiagos kelia didelę grėsmę žmogaus sveikatai ir gamtai. Šių atliekų negalima maišyti su kitomis buitinėmis atliekomis. Jas reikia rūšiuoti, rinkti atskirai ir atiduoti atliekų tvarkytojui. Alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių atliekose esančios medžiagos taip pat kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai. Patekusios į vandenį, gruntą, atmosferą, jos užteršia pavojingomis, kenksmingomis ir toksiškomis medžiagomis. Kiekvienas alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių turėtojas rūšiuodamas atliekas ir jas atiduodamas atliekų tvarkytojams perdirbti ir pakartotinai panaudoti padeda saugoti aplinką ir tausoti gamtos išteklius. Naudojimui netinkamas, nevažiuojantis automobilis yra taršos šaltinis: iš jo į dirvožemį gali ištekėti aplinkai žalą darantys skysčiai (kuro, alyvos likučiai, įvairios rūgštys), išdaužyti automobilio stiklai ne tik teršia aplinką, bet ir gali sužeisti greta žaidžiančius vaikus. Plastikas, guma, alyva, padangos ar kitos automobilyje esančios medžiagos, pakliuvusios į aplinką, ilgai nesuyra, o netinkamai deginamos dar ir užteršia orą. Daugiau informacijos apie atliekų tvarkymą, atliekų rūšiavimą, atliekų surinkimo vietas, netinkamo atliekų tvarkymo žalą aplinkai bei žmonių sveikatai – www.gia.lt, www.eei.lt.

Gamintojų ir Importuotojų Asociacija ir VšĮ Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija

 

Fotonuotraukų konkurso „Aš ir mano augintinis" dalyvių nuotraukos  ir balsavimo rezultatai:

I vieta - 451 balsas. Violetos Veteikienės ir jos anūkės Viltės Veteikytės iš Biliakiemio kaimo augintiniai: šuniukas Spaikas, katytė Murka ir pulkas paukščių:

II vieta - 257 balsai. Algio Mažeikio iš Biliakiemio kaimo augintinis - vokiečių aviganis Kamuka:

 

III vieta - 156 balsai. Laimos Zabarauskaitės iš Vaikutėnų kaimo augintinė Kregždutė:

IV vieta - 114 balsų. Viktorijos Trinkūnaitės iš Pačkėnų kaimo augintinė Blusa:

V vieta - 64 balsai. Deimanto Žibėno iš Medenių kaimo augintiniai:

6 vieta - 51 balsas. Elvyros Vigelienės ir jos anūkų iš Biliakiemio kaimo augintiniai: katytė Murka ir šuo Argas

7 vieta - 50 balsų. Jūratės Zazirskienės iš Vaikutėnų kaimo augintiniai Beta ir Džeris:

8 vieta - 48 balsai. Neringos Veteikytės - Mačerauskienės iš Medenių kaimo augintinis Barsukas:

9 vieta - 42 balsai. Aloyzo Žibėno iš Biliakiemio kaimo medžioklės laimykiai ir augintiniai:

10 vieta - 39 balsai. Genės Zazirskienės iš Vaikutėnų kaimo augintinė Drutė:

11 vieta - 37 balsai. Vidos ir Gintauto Masiulių iš Vaikutėnų kaimo augintiniai Burbulė ir Lake:

12 vieta - 34 balsai.  Svajūno ir Monikos Bliuvų iš Vaikutėnų kaimo augintinė Braškė:

13 vieta - 30 balsų. Ignatavičių iš Pačkėnų kaimo augintiniai: Audriaus - Diga, Rimutės - Laila, Manto - Mira:

14 vieta - 26 balsai (reitingas 2,98). Artūro Romančiko iš Spitrėnų kaimo augintinis Maksis:

15 vieta - 26 balsai ( retingas 2,06). Valdo Žvinio iš Medenių kaimo augintinė ponia Gata:

16 vieta - 24 balsai. Gražvido Valančiaus iš Vaikutėnų kaimo augintinė Baira:

17 vieta - 23 balsai (reitingas 4,02). Algirdo Žuko iš Medenių kaimo augintinė Zosė II:

18 vieta - 23 balsai (reitingas 2,67). Lauros Berniūnienės iš Vaikutėnų kaimo augintinis Ibo:

19 vieta - 23 balsai (reitingas 2,00). Egidijaus Dikinio iš Aukštakalnio viensėdžio augintinis Maksas:

20 vieta - 23 balsai (reitingas 1,89). Ievos Gurienės iš Jaurelių kaimo augintinė Grapa:

21 vieta - 22 balsai (reitingas 2,75). Jurgitos Araminienės iš Griūčių kaimo augintinės ožkelės: Mirta, Smilė, Stima, Maja, Smilga, Kakava, Musia ir kt.

22 vieta- 22 balsai (reitingas 2,20). Genės Adomėnienės iš Pačkėnų kaimo avinukas Šonas:

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla