Vaikutėnų krašto bendruomenė 2019 m. liepos 15 – 20 dienomis surengė savaitę vykstančias sporto, į kurias susirinko įvairaus amžiaus sporto mėgėjų. Šiais metais sulaukėme dalyvių sugrįžusių iš emigracijos, Utenos rajono ir žinoma savų vaikutėniškių. Buvo varžomasi šešiose sporto šakose, į varžybas atvyko apie 120 sportininkų. Dviračių varžybos, į kurios susirenka vis daugiau dalyvių, pradėjo sportinę -  šventinę savaitę. Vaikutėnų krašto bendruomenė dalyvauja projekte  „Eismo saugumas bendruomenėse“, kurio tikslas eismo dalyvių saugumas. Susipažinę su pagrindiniais dviratininko saugaus eismo reikalavimais, patikrinę stabdžių tvirtumą, užsivilkę saugos liemenes ir užsidėję šalmus, dviratininkai įveikė įvairių nuotolių distancijas. Vaikų iki 6 metų važiavime trečiąją vietą pelnė Edenas Gylys, antra Marta Mašanauskaitė, o nugalėjo Perla Sirvydytė. 7-10 metų važiavime trečiąją vietą pelnė Luknė Budrytė, antrą Rusnė Budrytė, o nugalėjo Majus Sirvydis. Jaunimo 11 – 16 metų važiavime trečiąją vietą pelnė Austėja Jankauskaitė, antras Aistis Urbonas, o nugalėjo Paulius Vaitiekėnas. Sporto aikštyne vykusios vaikų žaidimų įvairios rungtys, suteikė vaikams daug džiaugsmo ir emocijų. Žaidimų rungtyje iki 6 metų trečiąją vietą laimėjo Marta Mašanauskaitė, antrąją Džesmilė Petronytė, nugalėjo Danielė Seibutytė.

Vyresniųjų iki 10 metų grupėje trečiąją vietą laimėjo Dominyka Seibutytė , antrąją Mėta Kisieliūtė, nugalėjo Dominykas Tranelis. Smiginio varžybose, kurios pas mus populiarios, rankos taiklumą išbandė 25 dalyviai. Trečiąją vietą laimėjo Sigitas Rauktys, antrąją Gintaras Trimonis, nugalėjo Žymantas Trimonis. Šaudymo rungtyje išbandę akies taiklumą, po įnirtingos kovos, trečiąją vietą laimėjo Giedrius Steponavičius, antrąją Linas Vaitiekėnas , nugalėjo Aldona Zabarauskaitė. Žvejų mėgėjų varžybose trečiąją vietą pelnė Laura Beriūnienė, antrąją  Arnoldas Kaleckas, nugalėjo Juozas Lamauskas. Mūsų šventinę savaitę vainikavo krepšinio varžybos į kurias susirinko 4 komandos iš Utenos. Po įtemptų kovų pirmąją vietą iškovojo komanda „Cerera“, antrąją komanda „TIME TEAM“, trečiąją komanda „Rytauga“, kurioje žaidė vaikutėniškiai Andrius Ruzgas, Rytis Puodžiukas ir Benas Jankauskas. Vaikutėnų kaimo šventei skirtose sporto varžybose nugalėtojai ir prizininkai, po varžybų buvo apdovanoti taurėmis, medaliais, diplomais, dovanomis ir saldžiaisiais prizais. Dėkojam Jūratei Bliuvienei, Linui Vaitiekėnui, Vidai Korsakienei, Dainiui Komliauskui, Sinilgai Bartaševičiūtei ir Aldonai  Zabarauskaitei savanoriškai prisidėjusiems prie varžybų organizavimo. Ačiū tariame visiems sportavusiems, atėjusiems pažiūrėti varžybų ir „sirgusiems“ už saviškius. Sportas suartina žmones, o laimėtos kovos suteikia saldų pergalės skonį.