20170725BendraKiekvienais metais Vaikutėnų kaimo šventės metu organizuojamos tradicinės sporto varžybos. Šiais metais buvo varžomasi septyniose sporto šakose. Varžybos sulaukė rekordinio skaičiaus dalyvių, net 165. Dėl apdovanojimų kovojo ne tik Vaikutėnų kaimo sporto mėgėjai, bet ir jų svečiai, giminės, sulaukėme dalyvių iš Utenos ir Anykščių rajono. Visi stengėsi kuo geriau pasirodyti ir nugalėti. Pirmadienį, liepos 17 dieną, sporto varžybas pradėjo dvidešimt šeši dviračių rungties dalyviai. Buvo varžomasi keturiose amžiaus grupėse. Mažiausiųjų grupėje 3-4 metų, padedami tėvelių, trečią vietą užėmė Ainė Žigelytė, antrą vietą Elija Gilytė, o pirmąją vietą iškovojo Edenas Gilys. Grupėje iki septynių metų trečią vietą užėmė Rusnė Budrytė, antrąją – Luknė Budrytė, o nugalėjo Majus Sirvydis. Amžiaus grupėje iki septyniolikos metų trečiąją vietą laimėjo Paulius Zaborskas, antrąją – Paulius Vaitiekėnas, o nugalėjo daugkartinis šios rungties čempionas Aistis Urbonas. Rungtyje „ralis su bitonėliais“ šiais metais moterys ir vyrai varžėsi vienoje grupėje, kurioje trečią vietą laimėjo Laima Zabarauskaitė, antrąją – Aistis Urbonas, o nugalėjo Arūnas Juzėnas.

Trečiadienį vyko vaikų žaidimų ir estafečių rungtys. Žaidimų rungtyje dalyvavo dvidešimt du jaunieji sporto mėgėjai. trečią vietą laimėjo Ugnius Steponavičius, antrąją – Urtė Žigelytė, o nugalėjo Benas Jankauskas. Estafečių rungtyje dalyvavo trylika dalyvių. Trečią vietą laimėjo Aistis Urbonas, antrąją – Dominykas Tranelis, o nugalėjo Rokas Vaškevičius. Ketvirtadienį vyko smiginio ir šaudymo varžybos. Išbandyti rankos taiklumą smiginio rungtyje pareiškė didžiausias dalyvių skaičius, net keturiasdešimt vienas dalyvis. Šiais metais trečiąją vietą laimėjo Ugnius Steponavičius, antrąją Gintautas Seibutis, o čempionu tapo Dainius Tranelis. Šaudymo rungtyje iš 26 dalyvių trečiąją vietą laimėjo Dainius Komliauskas, antrąją – Donatas Seibutis, o geriausiojo šaulio vardą pelnė Linas Vaitiekėnas. Penktadienį nuo ankstaus ryto prie tvenkinio susirinko dvylika žvejų mėgėjų. Šioje rungtyje trečiąją vietą laimėjo Donatas Prantkelevičius, antrąją - Kaminskas, o nugalėjo Linas Vaitiekėnas. Varžybų metu buvo sužvejota dvylika kilogramų žuvies, iš kurios šventės metu bus verdama žuvienė. Penktadienio vakare vyko krepšinio varžybos 5x5. Dalyvavo keturios komandos, tai Daugailių, Užpalių, Troškūnų ir jungtinė Utenos – Vaikutėnų komanda TIME TEAM. Trečiąją vietą iškovojo Anykščių rajono Troškūnų miestelio komanda, antrąją TIME TEAM komanda, kurioje žaidė ir vaikutėniškiai – Andrius Ruzgas, Rytis Puodžiukas ir Laurynas Braukyla. Čempionais tapo Užpalių krepšininkai. Geriausiam krepšinio žaidėjui buvo įteiktas krepšinio kamuolys su NBA rungtyniaujančio uteniškio Jono Valančiūno autografu. Vaikutėnų kaimo šventei skirtose sporto varžybose, visi nugalėtojai ir prizininkai, po varžybų buvo apdovanoti medaliais, diplomais, dovanomis, o kuriems šįkart nepavyko nugalėti, gavo paguodos prizus.
Ačiū tariame visiems, kurie atėjo į varžybas, jose dalyvavo ar tik „sirgo“ už saviškius. Dėkojame Ligitai Žigelienei, Laimai Zabarauskaitei, Jūratei Bliuvienei, Vidai Korsakienei, Sinilgai Bartaševičiūtei, Linui Vaitiekėnui, Dainiui Komliauskui, Valdui Perminui ir Jonui Vilkui, kurie prisidėjo prie sportinių varžybų organizavimo. Lauksime Jūsų visų kitose busimose varžybose.
Daugiau nuotraukų Vaikutėnų krašto bendruomenės facebook paskyroje.

Informacija Laimos Zabarauskaitės, nuotraukos Jūratės Bliuvienės, Aldonos Zabarauskaitės.

Joomla templates by a4joomla