Ūkininkai, šiemet deklaravę žemės ūkio naudmenas bei kitus pasėlius buvo įspėti, kad jeigu neatnaujins valdos duomenų iki spalio 1 d., praras teisę gauti avansines tiesiogines išmokas.
Atkreipiame dėmesį, kad įvertinus tai, jog dėl Lietuvą užklupusios sausros dažnam ūkininkui pritruks apyvartinių lėšų – priimtas sprendimas šiais metais avansinės išmokas mokėti visiems ūkininkams, įprasta tvarka.
Vis dėl to pažymime, kad Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos ir 2016–2020 metų tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklėse numatyta, kad pareiškėjas prašyti paramos už deklaruotą plotą gali tik tuo atveju, jeigu turi ir prireikus Nacionalinei mokėjimo agentūrai (toliau – Agentūra) galės pateikti šio ploto žemės valdymo teisės įrodymo dokumentus ir galės įrodyti ūkyje (valdoje) vykdomą žemės ūkio veiklą.


Teikdamas paramos parašką kiekvienas pareiškėjas patvirtina, kad tai žino ir Agentūrai paprašius, žemės valdymo teisę įrodančius dokumentus (nuosavybės, nuomos ar panaudos sutartis) galės pateikti. Ūkininkai, dirbantys jiems nuosavybės teise nepriklausančią žemę, dėl tokios žemės valdymo privalo sudaryti rašytines nuomos ar panaudos sutartis (notarinis patvirtinimas nebūtinas) su sklypų savininkais.
Sudarytos sutartys – tai vienintelis patikimas būdas sutarti dėl žemės sklypo valdymo ir dirbimo terminų, suteikia galimybę racionaliai planuoti investicijas į dirvožemio gerinimą, spręsti dėl sėjomainos.
Be to, Žemės ūkio ir kaimo verslo centro tvarkomoje Valdų registro duomenų bazėje sukaupti žemės sklypų teisėto naudojimo sutarčių duomenys padės greitai identifikuoti asmenis, turinčius teisę valdyti plotus, ir išvengti konfliktų, kylančių nagrinėjant ginčus dėl tiesioginių išmokų skyrimo.
Informuojame, kad pagal dabar galiojančią tvarką - žemės ūkio valdos duomenis valdų registre atnaujinti reikia kasmet ir tai padaryti reikia iki gruodžio 31 d.
ŽŪM informacija

Joomla templates by a4joomla