Trys karaliaiSausio 6-tąją tradiciškai pasibaigia kalėdinis laikotarpis, kuris pačkėniškiams buvo itin aktyvus.
Vaikai ir šeimos kūrė prakartėles, dalyvavo parodoje, kalėdinėje mugėje prekiavo savo rankomis kurtais žaislais ir saldumynais, o sausio 5-tą dieną aktyviai rinkosi į laisvalaikio centrą - Trijų Karalių šventę, kuri šiemet yra septintoji. Šiais metais, kaip niekada susirinko gausus būrys vaikų, juos atlydėjo tėveliai, seneliai. Dar prieš Kūčias, lauke, kaimo sankryžoje pastatyta prakartėlė visus dar syk privertė stabtelti ir nusilenkti Didžiąjam gimimo stebuklui.
„Pasakojama, kad Betliejuje gimusį kūdikėlį Jėzų aplankė Trys Karaliai. Iš tiesų jie nebuvo karaliai, gal tik nuo viduramžių jie taip buvo vadinami todėl, kad atkeliavo iš pasakiškai turtingų rytų. Iš tiesų Kasparas, Merkelis ir Baltazaras buvo išminčiai, stebėję dangaus kūnų judėjimą. Netikėtai danguje sužibusi ryški žvaigždė sudrumstė šių vyrų ramybę, mat pranašystė skelbė, jog tokio šviesulio pasirodymas sutaps su atpirkėjo atėjimu į žemę. Taigi išminčiai nutarė aplankyti kūdikį ir įteikė jam dovanų- aukso, smilkalų ir miros.


Atėjus krikščionybei ši tradicija susieta su Trijų Karalių personažais, kurie lankydavo sodybas, linkėdavo šeimininkams sėkmės ir sveikatos, o ant namų durų staktos bažnyčioje šventinta kreida užrašydavo pirmąsias Trijų Karalių raides (K+M+B) - Kasparas, Merkelis ir Baltazaras.“
Biblijinę istoriją priminė šventės vedančioji, laisvalaikio centro kultūrinio darbo specialistė Loreta Mikalauskienė, visus susirinkusius su Naujaisiais Metais sveikino bendruomenės pirmininkė Dana Žigienė.
Pradedant metus visiems rūpi kas mūsų laukia 2018-siais, tad buvo traukiami burtai, spėjome koks bus oras ir šių metų derlius, žaidėme žaidimus, vaišinomės savo suneštinėmis vaišėmis, net buvo užklydęs pakeliui į šiaurę keliaujantis Kalėdų senelis, kuris padėjo išdalinti VŠĮ „Gyvenam“ ir amerikietės misionierės Judi Wampler iš Amerikos atsiųstas dovanėles vaikams, seniūno Sauliaus Gaižausko didžiulį maišą saldainių ir 2018 metų kalendorių.
Vaikai ypač džiaugėsi dovanėlėmis, žaidė žaidimus, šoko, deklamavo eilėraščius, Urtė Guigaitė padovanojo seneliui dainelę, kas neišmoko eilėraščių - vardino savo gerus atliktus darbus.
Sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų Karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį, tad niekas neskubėjo namo ir linksmai laiką leido su muzikantu Marijonu Dieniniu iš Švenčionėlių.

Informacija Loretos Mikalauskienės, nuotraukos Danos Žigienės

Joomla templates by a4joomla