- Smulkiau
- Kategorija: Utenos apskrities PK informacija
Nuo 2024 m. vasario 6 d. startuoja Lietuvos policijos pasitikėjimo telefono linija „Narkotikams - NE“.
Telefono numeriu 8 700 60 777 galima pranešti apie žinomus narkotikų platinimo atvejus. Telefono linija veikia darbo dienomis nuo 7 val. iki 20 val.
Gavus tokią informaciją, ji pateks į specializuotą kriminalinės policijos padalinį, kur yra paskirti konkretūs pareigūnai. Jie per vieną darbo dieną atliks pirminį informacijos patikslinimą, patikrins ar policija nevykdo tyrimo dėl tokio asmens ar fakto ir perduos ją atitinkamam policijos komisariatui pagal teritoriją. Nuolat bus vykdoma perduotos informacijos kontrolė, o apie rezultatus bus informuojama visuomenė.
Skaityti daugiau: Pranešimams apie narkotikų platintojus - pasitikėjimo linija
- Smulkiau
- Kategorija: Utenos apskrities PK informacija
Informaciją parengė: Utenos apskrities VPK. Publikuota 2020-12-16
Policija organizuos stacionarius kontrolės postus visų šalies savivaldybių centrų prieigose, kuriuose bus kontroliuojamos įvažiuojančios į miestus transporto priemonės. Dalis įvažiavimų bus užtverta techninėmis priemonėmis, bus įrengiamos stebėjimo kameros ar statomi draudžiamieji ženklai. Kiekviename poste dirbs mažiausiai du pareigūnai, didelio eismo intensyvumo postuose bus pasitelkiami policijos rėmėjai, šauliai ir pan.
Blokavimo postai prie įvažiavimų į miestus:
nuo gruodžio 18 d. 13 val. iki gruodžio 20 d. 21 val.
nuo gruodžio 23 d. 13 val. iki 27 d. 21 val.
nuo gruodžio 31 d. 13 val. iki sausio 3 d. 21 val.
Jei žmonėms kyla klausimų, jie gali pasiskambinti policijos informacijos telefonu 8 700 60 000, darbo dienomis – nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro. Savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo 8 val. ryto iki 17 val. vakaro.
Artėjantį savaitgalį budės 670 policijos ekipažų, dar 250 ekipažų – kontrolės postuose, taigi visoje Lietuvoje savaitgalį patruliuos 920 ekipažų. Paprastomis, ne švenčių, dienomis budės 750 ekipažų. Judėjimo kontrolei tarp savivaldybių vykdyti papildomai dirbs dar 60 policijos ekipažų, kurie tikrins judėjimo teisėtumą.
Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus:
Vykimas į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų galimas (taip pat ir tais atvejais, kai minėti objektai yra kitose savivaldybėse). Tokiu atveju vykstantis asmuo turi turėti tarptautinį keliavimą pagrindžiančius dokumentus, pvz. lėktuvo bilietus.
Iš užsienio šalies grįžęs asmuo, jei jam netaikoma saviizoliacija ir jis:
- turi nekilnojamo turto Lietuvoje, gali vykti ir apsistoti tik ten.
- nekilnojamojo turto Lietuvoje neturi, gali vykti pas giminaičius, su kuriais bus: pvz. tėvus, seseris, brolius, sutuoktinius, vaikus, sutuoktinių vaikus. Tais atvejais, kai santykiai tarp asmenų nėra teisiškai įforminti, pareigūnai situaciją vertins individuliai.
Bendradarbių vykimas vienu automobiliu galimas, skaičius ribojamas tik pagal transporto priemonėje įrengtą maksimalų vietų skaičių. Tokiu atveju asmenys turi pagrįsti, kad dirba kartu (pvz. darbo sutartys, darbuotojų pažymėjimai ir pan.). Kartu būtina laikytis visų valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų reikalavimų, keliamų darbo metu.
Vaikų judėjimas – vežti vaikų į kitas savivaldybes negalima (pvz. pas senelius), taip pat negalima jų palikti pas giminaičius toje pačioje savivaldybėje.
Parsivežti vaikus iš kitos savivaldybės galima, tačiau pareigūnai kiekvieną situaciją vertins individualiai ir galės imtis papildomų priemonių situacijai įvertinti. Pažymėtina, kad net ir leidus pasiimti vaikus, su giminaičiais kontaktuoti negalima.
Kai vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su vienu iš tėvų, judėjimo ribojimų metu su tuo iš tėvų vaikas ir turi būti. Vykti pas kitą iš tėvų galima tik tuo atveju, jei teismo sprendimu vaiko gyvenamoji vieta aiškiai nustatyta pas abu tėvus (t. y. vienam iš tėvų suteikiant teisę matytis su vaiku, o nurodant, kad dalį laiko vaikas gyvena pas vieną, dalį laiko – pas kitą iš tėvų).
Dėl ugdymo paslaugų vežti vaikus į kitą savivaldybę leidžiama (tik dėl ugdymo paslaugų, kurios vyksta ne per nuotolį, pvz. į darželį), tokiu atveju būtina turėti ugdymo paslaugų sutartį.
Rūpinimasis asmenimis, kurie serga ar negali pasirūpinti savimi patys – tai yra leidžiama, tačiau, atsižvelgiant į itin didelę tokių atvejų įvairovę, tokius atvejus pareigūnai vertins individualiai. Vykstantiems asmenims rekomenduojama turėti pagrindžiančius dokumentus (pvz. apie prižiūrimo asmens sveikatos būklę), kai tokia galimybė yra.
Vykimas į kitas savivaldybes asmeniniais tikslais:
- rekomenduojame nevykti niekur, kur negalėsite savo vykimo ir buvimo teisėtumo pagrįsti dokumentais;
- jei išvyksite į kitą savivaldybę, o vėliau norėsite grįžti, tą padaryti bus galima tik turint Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarime Nr. 1418 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ numatytą teisėtą vykimo tikslą pagrindžiančius dokumentus (pvz. būsto nuomos sutartis, nekilnojamo turto nuosavybės dokumentus, darbo santykius įrodančius dokumentus (kai vykstama darbo reikalais). Jei minėtų ar kitų teisėtą tikslą pagrindžiančių dokumentų pateikti negalėsite, iki judėjimo ribojimų pabaigos (2021 m. sausio 3 d. imtinai) grįžti negalėsite;
- jei ne savo gyvenamosios vietos savivaldybėje turite nekilnojamojo turto arba esate ten registruotas, Jūs turite teisę vykti, tačiau Jums galioja ir kiti apribojimai – pvz. bendravimas tik vieno namų ūkio ribose (pavyzdžiui, grįžimas pas tėvus, senelius ir (ar) kitus giminaičius šį reikalavimą pažeistų);
- persikraustyti galima ir tarp skirtingų savivaldybių, tačiau tokiu atveju vykti būtina su visais asmeniniais daiktais, o pareigūnas situaciją vertintų individualiai (pvz. vykimas su keliais asmeniniais daiktais netraktuojamas kaip persikraustymas);
- vykstant į savo tikslą, galima kirsti ir kelias savivaldybes, bet jos turi būti pakeliui Jūsų teisėtam vykimo tikslui;
- vykti perduoti maisto ir kitų dalykų į kitas savivaldybes (taip pat ir be kontakčiu būdu) negalima (išskyrus atvejus, kai rūpinamasi asmenimis, kurie serga ar negali savimi pasirūpinti patys).
Vykimas į kitas savivaldybes dėl (planinių) sveikatos priežiūros paslaugų galimas, rekomenduotina turėti vykimo tikslą pagrindžiančius dokumentus (pvz. el. patvirtinimą iš sveikatos priežiūros įstaigos).
Studentai, atsižvelgiant į tai, kad studijos vykdomos nuotoliniu būdu, išvykę iš miesto, kuriame studijuoja, grįžti į jį negalės (nebent turi bendrabučio ar kitos gyvenamosios vietos nuomos sutartį, nekilnojamojo turto ar yra registruoti toje savivaldybėje).
Apgyvendinimo paslaugų teikimas leidžiamas, tačiau jomis naudotis galima tik gyvenamosios vietos savivaldybės ribose (nepriklausomai nuo to, kada sudaryta apgyvendinimo paslaugų sutartis).
Prekių pristatymas į kitas savivaldybes galimas, atsiėmimas – tik toje pačioje savivaldybėje.
- Smulkiau
- Kategorija: Utenos apskrities PK informacija
Gerbiamieji Utenos krašto ūkininkai, būkite dėmesingi, rūpinkitės savo turto saugumu, kieme esančia technika ir jos kompiuterizuota įranga, nes pastaruoju metu padaugėjo vagysčių iš sodybų, ūkinių pastatų bei kiemuose stovinčios technikos. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, šių metų kovo–balandžio mėnesiais Anykščių rajone iš ūkininkų pavogta: akumuliatorinis suktukas „Bosch“, perforatorius „Makita“, kampinis šlifuoklis „Hitachi“. Iš kieme stovinčio nerakinto traktoriaus „John Deer“ kabinos pavogtas kompiuteris, ekranas-navigacija, antena, iš dviejų nerakintų kombainų pavogta
2 monitoriai-kompiuteriai, iš traktoriaus kabinos pavogtas sėjamosios valdymo blokas, rankinės svarstyklės bei GPS antena. Utenos rajone pavogtas traktorius „MTZ Belarus“ ir medvežė priekaba.
Policija dar kartą primena, kad nors šiuo metu yra karantinas, tačiau asmenims, darantiems nusikalstamas veikas, šios sąlygos ir apribojimai negalioja.
Būkite budrūs, dėmesingi, apsaugokite savo turtą, pasirūpinkite gyvenamosios aplinkos saugumu. Nepamirškite rakinti technikos, stovinčios kiemuose, garažuose, angaruose. Nepalikite jose esančios kompiuterinės įrangos. Įsirenkite kiemuose vaizdo stebėjimo kameras, pasirūpinkite kiemo apšvietimu, pagal galimybes įsirenkite signalizaciją ūkiniuose bei gyvenamuosiuose pastatuose, apdrauskite savo turtą nuo vagysčių.
Pastebėję įtartinus asmenis, automobilius gyvenvietėse, nedelsiant praneškite policijai tel. 112. Būkite saugūs ir sveiki!
- Smulkiau
- Kategorija: Utenos apskrities PK informacija
Artimiausiu metu gali didėti:
👉 smurto artimoje aplinkoje;
👉 nusikalstamų veikų elektroninių duomenų ir informacinių sistemų saugumui;
👉 sukčiavimų (ypač elektroninėje erdvėje);
👉 vagysčių ir plėšimų iš atokiose vietose esančių nuosavų kaimo sodybų ar namų;
👉 vagysčių iš uždarytų prekybos vietų ar buveinių, kurios laikinai sustabdė ar sustabdys savo ekonominę veiklą;
👉 plėšimų nutolusiose prekybos vietose.
Plačiau - https://bit.ly/2R0ThXW
- Smulkiau
- Kategorija: Utenos apskrities PK informacija
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas kreipiasi į gyventojus – nuo kovo 16-osios visoje Lietuvoje paskelbus karantino režimą, apribojantį gyventojų, įmonių ir kitų subjektų veiklą, tenka visiems mokytis gyventi ir dirbti pagal naujas taisykles. Didžiausią nerimą ir įtampą kelia nežinomybė – kiek laiko visa tai truks, kada baigsis, kokie galimi baigties scenarijai. Todėl prašau visų gyventojų - išlikime ramūs, susitelkę, sąmoningi ir atsakingi.
Ko norėtumėte prašyti gyventojų?
Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbus karantiną asmenys, grįžę iš užsienio, privalėjo laikytis saviizoliacijos – 14 dienų likti namuose. Tačiau policijos pareigūnai nuolat gaudavo daug pranešimų (vidutiniškai per parą Utenos apskrityje apie 20, šalyje virš 300 pranešimų), kuriuose informuojama apie asmenis grįžusius iš užsienio ir nesilaikančius saviizoliacijos. Jie privalėjo vengti tiesioginių kontaktų, nesilankyti viešose vietose.
Šalyje sparčiai daugėjant užsikrėtusiųjų COVID-19 asmenų skaičiui ir tai, kad nuolat daugėja vietinių užsikrėtimų skaičius, nuo kovo 24 d. buvo sugriežtintos karantino sąlygos. Todėl visi grįžę iš užsienio, taip pat nesunkius ligos simptomus patiriantys Lietuvos gyventojai 14 dienų bus priverstinai izoliuojami savivaldybių paskirtose patalpose, taip siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą šalyje. Kadangi ir Utenos apskrityje yra nustatytų COVID-19 užsikrėtusių asmenų bei nemažas skaičius grįžusių ir grįžtančių iš užsienio valstybių, todėl labai prašau gyventojų būti sąmoningais, suprasti kodėl yra griežtinami nurodymai ir nekelti panikos, jei Jūsų artimi žmonės bus izoliuoti. Prašome pranešti apie asmenis, kurie nesilaiko karantino taisyklių, tačiau jų drastiškai nepulti, nesmerkti ir nekeršyti, kurie galimai buvo užsikrėtę, bet to nežinoję, neįtarę kurį laiko gyveno įprastą gyvenimo ritmą.
Skaityti daugiau: Policija prašo - išlikime ramūs, susitelkę, sąmoningi ir atsakingi
- Smulkiau
- Kategorija: Utenos apskrities PK informacija
Jei gavote tokias ar panašaus pobūdžio žinutes, ar pranešimus, nespauskite nuorodų ir neatidarinėkite jų.
Būtinai pasidalinkite ir su draugais.
- Smulkiau
- Kategorija: Utenos apskrities PK informacija
Policija kviečia fizinius ir juridinius asmenis deklaruoti turimas vaizdo stebėjimo kameras. Tai padės kryptingai ir greitai ištirti nusikalstamas veikas, teisės pažeidimus, nustatyti kaltus asmenis. Deklaruodami vaizdo stebėjimo kameras savanoriškai prisidėsite prie nusikaltimų prevencijos, nepatirdami jokių finansinių išlaidų. Jūsų teisė į privatumą nebus pažeista.
Norinčius deklaruoti vaizdo stebėjimo kameras kviečiame kreiptis į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiąją tyrėją Jurgitą Uždavinienę, tel. Nr.
8 647 17848 arba el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
KURKIME SAUGIĄ APLINKĄ KARTU!!!!
- Smulkiau
- Kategorija: Utenos apskrities PK informacija
Tai nėra naujovė pasaulyje. Asmenys vaizdo kameras savanoriškai deklaruoja JAV, Jungtinėje Karalystėje, Nyderlandų Karalystėje. Kitos šalys taip pat svarsto savanorišką asmenų kamerų deklaravimą. Portugalijoje asmenų kamerų deklaravimas policijoje yra privalomas. Jūsų apsisprendimas padės policijai veikti efektyviau, nes suteikta informacija apie kameros buvimo vietą sudarys galimybę policijai užkardyti nusikalstamas veikas ar užtikrinti greitesnį jų tyrimą. Jūsų apsisprendimas prisidės prie nusikaltimų prevencijos ir nusikaltimų atgrasymo, o tai garantuos mūsų visų saugumą. Padėsite greičiau ir efektyviau reaguoti į pranešimus apie įvykius. Suteiksite galimybę policijai greičiau gauti būtiną informaciją, greičiau išaiškinti nusikalstamas veikas, surasti įtariamus ar dingusius asmenis. Taip pat padėsite policijai efektyviau ir greičiau ištirti nusikaltimus ir teisės pažeidimus ar nelaimingus atsitikimus. Jūs galite padėti kaimynams, kitiems asmenims, nukentėjusiems nuo nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų, o gal net išgelbėsite kažkieno gyvybę. Nutikus įvykiui, policija paprašys įrašo, kurį galimai užfiksavo jūsų vaizdo kamera. Jūsų pateikta informacija apie turimą kamerą bus žinoma tik policijai, jūsų duomenys bus saugūs. Jūsų duomenys bus saugomi centrinėje policijos įstaigoje, ir tiek, kiek Jūs norėsite patys. Registruodami kamerą, neprisiimsite papildomų įsipareigojimų ir nepatirsite jokių išlaidų. Įstatymai ir kiti poįstatyminiai teisės aktai nedraudžia Jums savanoriškai deklaruoti vaizdo stebėjimo kamerų, todėl Jums neatsiranda ir negali atsirasti jokia teisinė atsakomybė dėl kamerų savanoriško deklaravimo. Policija nuotoliniu būdu nematys to, ką fiksuoja Jūsų vaizdo stebėjimo kameros. Tai nėra sekimas ir Jūsų teisė į privatumą nebus pažeista.
Kaip užregistruoti savo kamerą?
1. Kai fizinis ir juridinis asmuo gali save identifikuoti per elektroninės valdžios vartus, vaizdo stebėjimo kameros duomenys užpildomi specialioje duomenų surinkimo informacinėje sistemoje. Asmuo patvirtina, kad sutinka su deklaravimo sąlygomis.
2. Kai fizinis ir juridinis asmuo negali savęs identifikuoti per elektroninės valdžios vartus, paliekamas prašymas portale www.epolicija.lt, dėl noro deklaruoti savo vaizdo stebėjimo kamerą. Suderinus su Jumis laiką, policijos pareigūnas atvyks ir įvykdys deklaravimą.
3. Policijos pareigūnas vykdydamas savo tiesioginės funkcijas, pasiūlo deklaruoti vaizdo stebėjimo kamerą. Jums sutikus, tai įvykdoma.
Deklaruoti ar nedeklaruoti kamerą yra tik Jūsų apsisprendimas. Tačiau Jūsų sprendimas turės įtakos didinant visuomenės ir jūsų bendruomenės saugumą.
Saugią aplinką kurkime kartu!
- Smulkiau
- Kategorija: Utenos apskrities PK informacija
- Smulkiau
- Kategorija: Utenos apskrities PK informacija
- Smulkiau
- Kategorija: Utenos apskrities PK informacija
• NIEKADA nepasimeskite, neskubėkite vykdyti skambinančiojo prašymų, nurodymų, reikalavimų.
• Jokiu būdu neatskleiskite skambinantiems asmenims savo vardo, pavardės, gyvenamosios vietos adreso ir asmens kodo.
• NIEKADA nepateikite elektroninės bankininkystės duomenų.
• NIEKADA nevykdykite nurodymų, prašymo nupirkti išankstinio apmokėjimo kortelių ir padiktuoti jų kodus.
• VISADA patys paskambinkite giminaičiui ar artimam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba.
• ATMINKITE, įvykus eismo įvykiui ar padarius nusikaltimą, NIEKADA nesprendžiama iškilusios piniginės problemos tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo). Policija netikrina pinigų pakeistų į Eurus, nekeičia ir nevykdo jokių su pinigais susijusių sandorių.
• Netikėkite gaunamomis žinutėmis, kad laimėjote piniginius ar daiktinius prizus.
• NIEKADA neperduokite grynųjų pinigų nepažįstamiems asmenims, per tarpininkus.
• NIEKADA neperveskite pinigų į skambintojo nurodytas banko sąskaitas.
• Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus.
• Reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą.
Jeigu kyla nors menkiausias įtarimas, kad skambina sukčius, VISADA skambinkite bendruoju pagalbos tel. 112
Utenos apskrities VPK informacija
- Smulkiau
- Kategorija: Utenos apskrities PK informacija
Puslapis 1 iš 2
- Pradėti
- Ankst
- 1
- 2
- Sekantis
- Paskutinis