2a2014 m. liepos 12-ąją pačkėniškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai rinkosi prie kaimo laikrodžio, kur buvo atidengtas akmuo, kurį puošė Vyčio ženklas ir žymiausios Lietuvos istorijos datos: 1253 07 06 – Valstybės ( Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos, 1410 07 15 – Žalgirio mūšio, 1918 02 16 - Lietuvos valstybės atkūrimo. Idėjos autorius ir sumanytojas Vidmandas Adomėnas. Jo iniciatyva šventė prasidėjo iškilmingu motorizuotu paradu.
Akmens atidengimo proga pasisakė bendruomenės pirmininkė Dana Žigienė, seniūnas Saulius Gaižauskas. Dėkojo autoriui už lietuvybės puoselėjimą, savo krašto gražinimą. Vidmandui Adomėnui buvo įteikta gėlių puokštė surinkta iš Pačkėnų laukų žydinčių pievų ir savų šeimininkių kepta naminė duona.


Po oficialiosios dalies Pačkėnų kultūros specialistė Loreta Mikalauskienė visus susirinkusius pakvietė į pievelę prie tvenkinio, šalia kultūros namų, kur KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Utenos 507 pėstininkų kuopos kariai savanoriai demonstravo ginkluotę. Visiems knietėjo ne tik apžiūrėti parodą, bet ir pakiloti ginklus. Šeimos noriai dalyvavo žaidime BOČIA, kurį pravedė Vaikutėnų kultūros specialistė Jūratė Bliuvienė. Atvykus Utenos visuomenės sveikatos biuro specialistėms, moterys ir merginos pasipuošė išdalintomis sportinėmis maikutėmis ir mankštinosi ant žolės. Patys mažiausieji pirštukais ir teptukais noriai piešė prie tvenkinio, o visi norintys galėjo įsiamžinti didžiuliame šienu pintame „paveiksle" su gimtųjų laukų peizažu, paplaukyti laiveliu, kurį mielai plukdė Vidas Pelakauskas.
Turiningai praleidę savaitgalį visi vaišinosi šauliška koše ir gaivinosi žolelių arbata.
Dokojame KASP Vyčio apygardos 5 –osios rinktinės Utenos 507 pėstininkų kuopos vadui Arvydui Šapalui ir Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės vadei Astai Tidikienei už pagalbą organizuojant šventę Pačkėnuose.

Informacija Loretos Mikalauskienės, nuotraukos Danos Žigienės ir Sauliaus Gaižausko

Joomla templates by a4joomla