skelbimas A4-page-001Aukštaitijos bendruomenių sąskrydžiai jau tapo tradiciniais. Pirmasis Aukštaitijos bendruomenių sąskrydis įvyko 2004 m. Vaikutėnuose. Per dvyliką metų Sąskrydis vyko Zarasų, Rokiškio, Ignalinos, Molėtų, Anykščių, Utenos rajonuose, o šiais metais vėl sugrįžo į Vaikutėnus.
Žmonės atvykdami į Sąskrydį liudija, kad Aukštaitijos kaimas dar gyvas: turi praeitį ir kuria ateitį, nors kūrybiniai procesai nėra tokie lengvi ir džiaugsmingi, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
Poeto Eugenijaus Matuzevičiaus žodžiais tariant „Žemės visos planetos ir net nedidelio krašto likimas priklauso nuo pačių žmonių pastangų, nuo jų noro, veiklos, valios", todėl kviesdama į Vaikutėnus savo, Utenos regiono vietos veiklos grupės ir Vaikutėnų krašto bendruomenės vardu visus maloniai prašau liepos 16 d. atvykti ir pasidalinti sukaupta patirtimi, pabendrauti, pasibūti drauge aptariant naujas bendradarbiavimo idėjas jau 2016-2023 metų veiklos etapui.
Senovės Romoje forumai - svarbūs plataus masto suvažiavimai, pasitarimai - vykdavo visuomenės gyvenimo centre – pagrindinėje miesto aikštėje. Aukštaitijos bendruomenių sąskrydis šiais metais vyks Vaikutėnų parke (Vaikutėnai yra prie plento Varšuva - Sankt Peterburgas: atkarpoje Utena - Zarasai - nuo Utenos nutolę 5 km). Sąskrydis vyks 2016 m. liepos 16 dieną nuo 14 val. iki 22 val. ir jis tradiciškai bus iš trijų dalių: rimtosios, laisvosios ir linksmosios.
Forumas - rimtoji dalis, kurioje Utenos rajono gyventojams bus pristatoma patvirtinta Utenos regiono vietos veiklos grupės parengta Utenos rajono dvisektorė strategija 2016-2023 m.
Renginyje dalyvaus ir apie kaimo plėtros procesus kalbės garbūs forumo svečiai iš LR Seimo, Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros, Utenos rajono savivaldybės, kaimyninių rajonų Vietos veiklos grupių, bendruomenių, dalyvaus žiniasklaidos atstovai.
Tikimės, kad Jūsų nenuvils ir laisvoji sąskrydžio dalis, kuri bus praktinė mokomoji. Jos metu bus pristatyti visi trys Utenos rajono dvisektorės strategijos prioritetai bei detalizuotos kiekvieno prioriteto priemonės. Pasirinkę prioritetą renginio dalyviai turės atlikti praktinę užduotį. Taip pat bus galimybė aplankyti svarbius Vaikutėnų objektus: Falmiros ir draugų galeriją, medžio drožėjo A. Kamliausko muziejų, Vaikutėnų šinšilų ūkį.
Kūrybines mintis turėtų išlaisvinti linksmoji sąskrydžio dalis. Linksmojoje dalyje koncertuos Utenos rajono kultūros centro Sudeikių skyriaus kapela „Seliavytė", vokalinis moterų ansamblis „Branda", Utenos mokytojų etnografinis ansamblis „Levindra", Almantė ir Linas, taip pat ir Lietuvos estrados grandai Antanas Čapas, Romas Dambrauskas bei vyks plati programa, kuri detaliai aprašyta Vaikutėnų krašto bendruomenės kvietime į XII Aukštaitijos bendruomenių sąskrydį VISIEMS MAŽIEMS IR DIDELIEMS...

Iki susitikimo Vaikutėnuose.

Pagarbiai,
Jolita Umbrasienė
Utenos regiono vietos veiklos pirmininkė

Joomla templates by a4joomla